Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

ATSO Müfettişlerce denetim altında…

27 Haziran 2009 Cumartesi, 21:35
ATSO Müfettişlerce denetim altında…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) haksız ve adaletsiz oluşturulan meslek gruplandırılması, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ıç Ticaret Kontrolörleri tarafından denetim altına alındığı bildirildi. Alınan bilgiye göre, üyelerin Bakanlığa meslek gruplandırması ile ilgili şikayet başvuruları doğrultusunda, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, iddiaların yerinde incelenmesi amacıyla, Bakanlığın ıç Ticaret Kontrolörlerinin ATSO’yu denetim programına aldıkları belirtildi.Bilindiği gibi ATSO’da grup kurma talepleri reddedilen ve mecliste temsil edilme hakları verilmeyen meslek mensuplarının mağduriyetleri tüm iyi niyet çabalarına rağmen engellenmişti.
 
ATSO üyelerinden gelen şikayetler ve yazılı başvurular, Sanayi ve Ticaret Bakanlığını harekete geçirerek, Kontrolörün Antakya’ya gönderilmesi sağlandığı, bu husustaki tetkik ve inceleme çalışmalarına başlandığı öğrenildi. üyeler, gazetemize yaptıkları açıklamada, bu yapılan inceleme ve denetim sonucunda ATSO’da oluşturulan meslek grubu dağılımının yönetmeliğe uygun olup olmadığı hususunun aydınlığa kavuşacağına inandıklarını belirterek, “ATSO’da yönetmelik esaslarına uygun yönetimin tabana yayıldığı katılımcı ve şeffaf bir oda yönetimi oluşturulmasını istiyoruz” dediler.
 
 MüFETTışıN ATSO’NUN MECLıS TOPLANTILARINI DA ıNCELEMESı BEKLENıYOR
 
Bu arada Bakanlığın gönderdiği müfettişin, ATSO’nun birinci, ikinci ve üçüncü meclis toplantılarında gündeme gelen çikolata ve fahiş harcamaları araştırması ve incelemesi bekleniyor. Müfettişin, çikolata ve fahiş harcamaların yanı sıra, ayrıca, ATSO’daki personel fazlalığı hakkında da inceleme yapacağı tahmin ediliyor. Ve bu konular hakkında, müfettişin vereceği rapor da ATSO üyeleri tarafından merakla bekleniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz