ATSO Başkanı Çinçin Ürdün’de Hatay’ı temsil etti…

17 Şubat 2017 Cuma, 10:17

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Hikmet Çinçin geçtiğimiz günlerde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet ile birlikte Ürdün Ticaret Odası’nın davetlisi olarak Ürdün’ün başkenti Amman’a gitti.

Türkiye ile Ürdün arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen ziyaret kapsamında, Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz heyete Ürdün’ün ekonomik durumuna ilişkin bilgiler verdi.

Daha sonra Ürdün Ticaret Odası Başkanı Senatör Nael Al Kabariti’nin Türk heyeti onuruna verdiği yemeğe geçildi.

Ziyaretin ikinci gününde Ürdün Başbakanı Hani el-Mulki Türk heyetini kabul etti. Toplantıda bölgemizi yakından ilgilendiren Suriye’deki iç savaş ve savaş sonrası Suriye’nin inşası ve Akabe İskenderun limanları arasında ticaret hattı oluşturulması için beraber çalışılması konusunda fikir birliğine varıldı. Ziyaret sonrası konuşan Çinçin, Hatay’ın Suriye’de sürmekte olan savaştan ekonomik olarak zarar gören illerden biri olduğu gerçeğinden yola çıkarsak, savaş sonrası Suriye’nin yeniden yapılanmasının bölgemiz ekonomisine önemli bir ivme kazandıracağının altını çizdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz