ATSO Başkanı Çinçin: Biran önce Hükümet kurulmalıdır…

12 Ağustos 2015 Çarşamba, 14:54

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet ÇİNÇİN; son zamanlarda ülkemizde yaşanan olaylar; terörist saldırılar ve asker ölümlerine ilişkin bir değerlendirmede bulundu.

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclisi imzası taşıyan değerlendirmede: “Son dönemlerde ülkemizdeki terör olaylarında şehit olan güvenlik güçlerine Allah’tan rahmet ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.” Denildi.

Açıklamada, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet ÇİNÇİN; “7 Haziran 2015 tarihinde yapılan genel seçimlerin tek başına bir iktidar çıkaramaması ve hükümetin hala kurulmuş olmaması güvenlik ve ekonomik sorunların gün geçtikçe artmasına yol açmıştır. Tüm bu yaşanan olumsuzluklar ve sınır komşularımızda yıllardır süren savaşlar ülkemiz ihracatçısını çok ciddi sıkıntılara sürüklemiştir.” dedi

ATSO Başkanı Hikmet ÇİNÇİN; değerlendirmesinin sonunda “Ülkemizde bu denli sorunların olduğu bir dönemde siyasal çekişmelerin bir tarafa itilerek en kısa zamanda hükümet kurulmasını ve kurulacak hükümetin bir an önce güvenlik ve ekonomik sorunları hızla ele alması gerektiğini düşünmekteyiz.

Bu nedenle mecliste grubu bulunan tüm siyasi partilere sorumluluk düşmektedir. Ülkenin geleceği ve selameti için siyasi kaygıları bırakıp bu sorumluluğu üstlenmeleri gerekmektedir.” İfadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz