Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Atletizim Takımı Türkiye şampiyonasına Katıldı

12 Temmuz 2012 Perşembe, 12:04
Atletizim Takımı Türkiye şampiyonasına Katıldı

Antakya Belediyesi Atletizm Takımı ızmir ilinde yapılan Türkiye şampiyonasına katılarak kentimizi en iyi şekilde temsil etti.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Türkiye genelinde çeşitli vilayetlerin katılımı ile Naili Moran Atletizm Türkiye şampiyonası yarışmalarına iştirak eden Antakya Belediyesi Atletizm takımı, 30 Haziran–1 Temmuz tarihleri arasında 15 yaş altı kız ve erkek takımı olarak 14 sporcuyla şampiyonaya katılım gösterdi.
 
 
 
15 yaş kızlar gurubunda 400 m.’de Sevnur Aladağ Türkiye 1.’liği, aynı sporcu 800 m.’de Türkiye 3.’lüğünü elde ederken, 13 yaş kızlar gurubunda 1500 m.’de Selenay Bati Türkiye 3.sü, Seçil Akpınar Türkiye 4.sü oldu.
 
 
 
1500 m. 12 yaş erkekler kategorisinde Burhan Görüroğlu Türkiye 4.sü olmayı başarırken, 800 m. yarışlarında ise Türkiye 8.si oldu. 14 yaş kızlar gurubunda 1500 m. müsabakalarında Ayşenur şahin Türkiye 8.’liğini elde etti. 
 
 
 
12 yaş kızlar gurubunda 1500 m.’de Sevda Savaşçı Türkiye 8.si oldu.
 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, ızmir’de yapılan Atletizm Türkiye şampiyonasına katılan ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etme imkânı bulan Belediye Atletizm takımını kutlayarak, “Türkiye şampiyonasına katılarak Antakya’yı en iyi şekilde temsil eden genç ve yetenekli sporcularımızdan gurur duyuyorum. 
 
 
 
çocuklarımızın çeşitli branşlarda spor yapması ve eğitimlerini sürdürmesi bizleri oldukça sevindirmektedir. Geleceğin sporcuları bu yaşlarda verdikleri mücadele ile hayata sımsıkı bağlanıp başarılı bir yaşam sürmektedirler.
 
 
 
Gençlik Spor Kulübü çatısı altında çeşitli dallarda yüzlerce sporcumuza imkanlar dahilinde hizmet verilmektedir.” dedi.  

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz