ATB Başkanı Kuseyri’den hizmet sözleşmesi…

02 Mart 2017 Perşembe, 09:55

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde ilimizdeki bağlı kurumlardan Antakya Ticaret Borsası ile İŞKUR arasında “Hizmet Noktası” sözleşmesi imzalandı. İmzalar, dün İşkur Müdürü ile ATB Başkanı, aynı zamanda TOBB Yüksek İstişare Kurulu üyesi Mehmet Ali Kuseyri tarafından atıldı. Yaşanan gelişmenin ilimiz Hatay’a ivme kazandırması bekleniyor.

“İŞKUR ile TOBB arasında bir işbirliği tesis ederek, işverenlere yönelik danışmanlık hizmetleri sunulması, işgücü temin edilmesine yardımcı olmak amacıyla, iş arayanlara yönelik TOBB nezdinde İŞKUR HİZMET NOKTASI kurulmasına karar verildi. Antakya Ticaret Borsası ile İŞKUR arasında hazırlanan Protokol ile Başkanlar arasında imzalar atıldı.”

PROTOKOLÜN AMACI

İSKUR ile TOBB arasında bir işbirliği tesis ederek, işverenlere yönelik etkili işveren danışmanlık hizmetleri sunulması, işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücü temin edilmesine yardımcı olmak amacıyla is arayanlara yönelik danışmanlık hizmetleri sunulması, işverenlerin stajyer ihtiyacının karşılanması, mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara yönelik kurs düzenlenmesi ile mesleki eğitim ve tecrübe kazandırılma çalışmaları yapılması ve nihayetinde iş arayanların istihdam edilmelerinin ve işverenlerinin ihtiyaç duydukları nitelikli işgücünün temin edilmesinin sağlanması maksadıyla TOBB nezdinde ISKUR hızmet noktası kurulmasına karar verildiği belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz