Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Ata’yı Anma Sürüşü…

21 Mayıs 2012 Pazartesi, 10:00
Ata’yı Anma Sürüşü…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Türk Chopper Motosiklet Kulübü tarafından Hatay’ın ıskenderun ilçesinde “Ata’yı Anma Sürüşü” etkinliği yapıldı.
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
Türk Chopper Motosiklet Kulübü Adana şube Başkanı Ahmet Eruçar, Atatürk Anıtı önünde, saygı duruşunda bulunulması ve ıstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda yaptığı açıklamada, etkinliğe 100 motosikletlinin katıldığını söyledi.
 
 
 
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda kulüp olarak üç rotada Ata’yı anma adına ulusal sürüş gerçekleştirildiğini ifade eden Eruçar, “Kulüp üyelerimiz, bugün farklı yerlerde aynı etkinliği gerçekleştiriyor. Bir grubumuz Denizli’den yola çıktı ve Aydın, Muğla’dan Antalya’ya geçecek. Diğer grubumuz Bursa’dan yola çıktı, Balıkesir, Eskişehir, çanakkale, ızmit’ten Bilecik’te etkinliklerini tamamlayacaklar. Bizler de 100 motosikletliyle Adana’dan yola çıktık. Mersin ve Gaziantep’i kapsayan sürüşümüz kapsamında ıskenderun ilçesine geldik. ıskenderun’dan da Hatay’a geçeceğiz” diye konuştu. 
 
 
 
 
Türkiye genelinde 18 ilde teşkilatlanan kulüplerinin amacının trafik kurallarına dikkati çekmek olduğunu belirten Eruçar, şehir içi 50, otobanda da 90 kilometre hız sınırını aşmadan kask takarak sürüş yaptıklarını kaydetti.Açıklamanın ardından grup Hatay’a hareket etti. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz