Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Atatürk’ün verdiği hakları kimseye vermem…

25 Ağustos 2014 Pazartesi, 10:52

Avcılar Belediyesi’nin düzenlediği ‘5 Mahalle 5 Film’ etkinliğine katılan Fatma Girik, “Ben kadın olarak Atatürk’ün bana verdiği hakları kimselere vermem” derken, kadının ise, ‘boyun’ olduğunu, kendilerini evin ‘başı’ gören erkekleri istedikleri yöne yönlendirdiğini söyledi.

Avcılar Belediyesi’nin ‘Gümüşpala Mahallesi’nde “Düğün Dernek” filmi ile başlattığı 5 gün süren nostaljik açık hava sineması etkinliği Belediye Meydanı’nda final gecesi ile sona erdi. ‘Toprak Ana’ film gösteriminden önce birçok eski ünlü filmin müziklerini hazırlayan müzisyen Cahit Berkay, orkestrası ile film müziklerinden oluşan konser verdi.

Konser sırasında Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca da, bir ara babası ve Barış Manço’nun sevilen şarkılarını söyledi. Etkinliğe, Yeşilçam’ın ünlü ismi Fatma Girik de Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ile birlikte katıldı.Yeşilçam’ın ünlü isimlerinden Fatma Girik, 4 dakika süren özgeçmişini ekrandan izlerken duygulandı.

İstanbul’un tek kadın belediye başkanı olan Benli, Berkay ve Fatma Girik’e teşekkür ederken, 20 yıl önce görev yapan Yeşilçam’ın ünlü ismine kapılarını açtıkları için son derece mutlu olduklarını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz