Son Dakika
27 Nisan 2018 Cuma

Atatürk portresini kim ters çevirdi?…

23 Eylül 2014 Salı, 09:54

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Hatay İl Binasına giren şahsın Atatürk Portrelerini ters çevirmesi ve İl binasında hırsızlık yapmaması kafaları karıştırdı.

İnönü Caddesi üzerinde bulunan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İl binasına gerçekleşen olayın gerçekleşme tarihi ve saatinin bilinmemesi kafaları karıştırdı.

Fail ya da faillerin mutfak camını kırarak içeriye girdikleri tespit edildi. Olay yeri inceleme ekipleri de Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Hatay İl binasında detaylı incelemelerde bulundu.

KÖSE: ZIT GÖRÜŞLÜLER BİR ARADA YAŞAMALI

Olayın gerçekleşmesine sebebiyet verecek bir söylemde bulunmadıklarını ifade ederek açıklamalarına başlayan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Köse, “Olayı öğrenir öğrenmez Polisi aramadım. Emniyet Müdürü, Jandarma ve Valiyle İl Başkanları toplantıları yapıyoruz Hatay’daki olayların provoke edilmemesi için. Toplantı yaptığımız için ilk önce İl Emniyet Müdürüyle konuyu paylaşmak istedim.

Zıt görüşü taşıyan vatandaşların bir arada yaşayabilmesi gerektiğine vurgu yapan Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Hatay İl Başkanı Mustafa Köse, “Demokrasilerde zıtlarında bir arada yaşaması gerekiyor. İnsanların farklı düşünceleri ve eğilimleri olabilir. Bu siyasi tepki mi? Bu konuda emin değilim. Ama bir partide hırsızlık yapılmıyorsa sadece Atatürk portreleri ters çevriliyorsa bunun iyi niyetli bir mesaj olarak algılayamayız” ifadeleri ile açıklamalarını noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz