Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Atatürk Caddesi Esnafı Memnun…

05 Şubat 2010 Cuma, 10:49
Atatürk Caddesi Esnafı Memnun…

Antakya Belediyesi’ nce araç trafiği yoğun olan 9 cadde de başlatılan “Parkmetre Uygulaması” ile ilgili Atatürk caddesi esnafı memnuniyetlerini belirttiler ve belediye yetkililerine teşekkür ettiler.
 
Atatürk Caddesi esnaflarından Crispino Mağazası Sahibi Okay özer, Mağaza Müdürü Zeki Bilgiç, Terzi Mehmet Avcıoğlu, Uğur Akargöz Giyim Mağazası Sorumlusu Ahmet Gündoğdu, Turkcell Ana Bayi Yetkilisi Natık Erkan Antakya Belediyesi’ ne yaptıkları açıklamalarda uygulamadan oldukça memnun olduklarını, “Parkmetre Uygulaması’nı” desteklediklerini ifade ettiler. Crispino Mağazası Sahibi Okay özer konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde belirtti: “Parkmetre uygulaması biz cadde esnafı için çok iyi oldu.
Müşterilerimizle eskiden problemler yaşıyorduk. örneğin işletme olarak başlattığımız kampanya döneminde insanlar yoğun ilgiden dolayı dükkânımın önüne iki şeridi işgal edecek şekilde park etmek zorunda kalıyorlardı.
 
Trafik cezası alan müşterilerim oldu. Hatta mağazamıza gelen vatandaşlarımız sürekli aracım çekildi mi korkusuyla rahat hareket edemiyorlardı. Caddemizde 5 yıldır yerinden bile kıpırdamamış araçlar bulunuyordu. şimdi bu sorunların tümü Parkmetre Uygulaması ile birlikte ortadan kalktı. Artık müşterilerimiz çok cüzi bedel ödeyerek araçlarını rahatlıkla park edip alışverişlerini gönül rahatlığıyla yapabiliyorlar. Belediye yetkililerine teşekkür ediyoruz” dedi. ”Uğur Akargöz Giyim Mağazası Sorumlusu Ahmet Gündoğdu ise konuyla ilgili; “Uygulamayla birlikte caddemizin trafik ve araç park sorunu tamamen çözülmüş oldu. Tek yönlü trafik akışını çok beğeniyorum. Trafik kazalarının da böylece tamamen azalacağını düşünüyorum.
 
 
Müşterilerimizle yaptığımız konuşmalarda da “Parkmetre Uygulaması’nı” çok beğendiklerini ve araçlarını caddeye kolaylıkla park ettiklerini bizlere belirtiyorlar” dedi. Turkcell Ana Bayi Yetkilisi Natık Erkan ise “Vatandaşların mağazalarına en çok kontör satın almak için geldiklerini ve bu satış işleminin en fazla 5 dakika sürdüğünü müşterilerinden araçlarını 5 dakika park ettikleri için ücret alınmamasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Ayrıca eski uygulamada bazı araçların sabah 08.00’de caddeye park edildiğini ve akşama kadar hatta bazen günlerce aynı noktada kaldığını, bu yüzden caddeye alışverişe gelen insanların park yeri bulamadığını yeni uygulamayla birlikte bu sorunlarında tamamen ortadan kalktığını ifade etti

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz