Son Dakika
22 Temmuz 2018 Pazar

Atatürk Anıtına Çelenk…

24 Nisan 2012 Salı, 12:27
Atatürk Anıtına Çelenk…

Antakya’daki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle başladı.
 
H.Bozok
 
Saygı duruşu ve ıstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Valilik, Belediye, Başsavcılık, Garnizon Komutanlığı, üniversite ve Hatay Barosu Atatürk anıtına çelenklerini sundular.Törende, Anıt şeref Defterini imzalayan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, milli egemenliğin bugün sahip olunan devletin temeli ve demokratik rejimin hayat kaynağı diye başlayan yazısında; “Geleceğimizin en önemli hazinesi olan çocuklarımıza armağan ettiğiniz bu bayramı anlamına uygun olarak kutlamanın sevinci ve mutluluğu içindeyiz.
 
 Hedef gösterdiğiniz çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için ortak umudumuz ve geleceğimiz olan çocuklarımıza, çağdaş hayatın bütün imkanlarını sunmanın gayreti ve çabası içerisinde çalışmalarımızı azim ve kararlılıkla sürdürüyoruz.” ifadelerine yer verdi. 
Törene Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Semih Erdoğan, ıl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Adem Yazar, Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz