Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Atakan’ın ölümüyle ılgili şok Delil…

16 Eylül 2013 Pazartesi, 10:23
Atakan’ın ölümüyle ılgili şok Delil…

Antakya’nın Armutlu mahallesinde polisle eylemciler arasında yaşanan çatışmalarda hayatını kaybeden ve ölüm sebebi hakkında çeşitli spekülasyonlar olan Ahmet Atakan’ın ölümüyle ilgili yeni bir delil olabilecek gaz kapsülü bulundu.
 
Cuma günü öğleden sonra Ahmet Atakan’ın düştüğü ya da öldürüldüğü yerin hemen yanındaki Neşe Sokak girişindeki mazgalda bir adet gaz kapsülü bulundu.  Kameralar eşliğinde mazgaldan çıkarılan gaz kapsülünü Hatay Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Refik Eryılmaz, Ahmet Atakan’ın abisi Süleyman Atakan ve Ahmet Atakan’ın dayısı tarafından Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan’a teslim edildi.
 
Kapsülü Teslim etmeden önce açıklamalarda bulunan Hatay CHP Milletvekili Refik Eryılmaz, “üzerinde kan lekeleri olan bir gaz kapsülü. Ahmet’in düştüğü söylenen yerin hemen yanındaki mazgaldan çıkardık. Bu Kapsülü Hatay Cumhuriyet Başsavcısına ve soruşturmayı yürüten Jandarma yetkililerine teslim edeceğiz. Ahmet’in kanının yerde kalmaması için halkla beraber bir çalışma var” dedi.
 
Eldeki delilin Adliye emanetine alınmadan kriminal laboratuar’a gönderilmesini talep edeceklerini söyleyen CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, “Kapsülün üstündeki kan lekelerinin DNA testi yapılmasını talep edeceğiz. Ailenin böyle bir talebi var. şu anda kapsülle ilgili kesin bir şey söylemek mümkün değil. Bu kapsülün gerçek bir delil olabileceği kanaatindeyim” diye konuştu.
 
Eldeki delilin ciddi, tarafsız ve objektif şekilde araştırılması gerektiğinin altını çizen Refik Eryılmaz, “Aile Devletin Başsavcısına, Devletin Jandarmasına güvenmek istiyor. Biz bu olayın takipçisiyiz. Olayın açığa çıkarılmasını istiyoruz bu konuda herkesin ciddi bir beklentisi var. Abdullah Cömert’in katillerinin bulunması yönünde yapılan ciddi bir çalışma olmaması Ahmet Atakan olayı için de vatandaşların ve herkesin aklında soru işareti bırakıyor” ifadelerine yer verdi.
 
Ahmet Atakan’ın öldürüldüğü yerin yanındaki mazgaldan Kapsülün çıkmış olmasının ve Olay yeri inceleme ekiplerinin mazgala bakmamasını değerlendiren CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, “O mazgala bakılmamış olması soruşturmanın ciddiyeti açısından bize fikir veriyor. Bu Tür olaylarda ciddi bir araştırma yapılmalı. Olay yerinin hemen yanında olan mazgala
bakılmaması olayın araştırılma ciddiyeti konusunda şüpheler uyandırıyor” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Kapsülün Başsavcıya teslim edilmesinin ardından 2 Jandarma Görevlisi ile birlikte 2 Aile yakını Ankara Kriminal Laboratuarına götürülmek üzere yola çıktı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz