Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Atakan, Sonsuzluğa Uğurlandı…

11 Eylül 2013 Çarşamba, 11:31
Atakan, Sonsuzluğa Uğurlandı…

Hatay’ın Armutlu beldesinde, Gezi Parkı ve ODTü eylemlerine destek vermek ve savaş karşıtı gösteri yapmak için toplanan grubun eylemleri sırasında yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Ahmet Atakan, göz yaşları içinde toprağa verildi.

Törende oğlunun tabutuna sarılan anne Emsal Atakan, “Oğlum şehit oldu” dedi.

Armutlu’da yaşanan olaylar sırasında yaşamını yitiren Ahmet Atakan’ın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsinin ardından, Hatay’daki Akdeniz Hastanesi’ne getirildi. Atakan’ın cenazesi burada yıkanıp kefenlendikten sonra, ailesiyle yaşadığı merkeze bağlı çekmece Belediyesi Pınarbaşı Mahallesi 29 Sokak’taki evine getirildi.

Jandarmanın geniş güvenlik önlemleri aldığı bölgede uzun bir kortej oluşturarak cenaze evine yürüyen kalabalık, sık sık slogan attı. Ahmet Atakan’ın cenazesi evine getirildiğinde ise göz yaşları adeta sel oldu. Ahmet’in annesi Emsal Atakan, “Oğlum şehit oldu “ diyerek feryat etti.

Ahmet Atakan’ın tabutunun başında ağıt yakan annesi Emsal Atakan, oğlunun fotoğrafını da elinden bir an olsun bırakmadı.

Eskişehir’deki Gezi Parkı eylemleri sırasında ölen Ali ısmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz da cenaze törenine katılarak, Emsal Atakan’ı teselli etmeye çalıştı. Ahmet’in tabutuna sarılarak el ele birlikte göz yaşı döken acılı annelerin feryatları yürekleri dağladı.

Atakan, çekmece Beldesi Mezarlığında, CHP Hatay milletvekilleri Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz’ın da katıldığı cenaze namazının ardından toprağa verildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz