Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Aşısız Çocuk Kalmayacak…

20 Kasım 2013 Çarşamba, 10:02
Aşısız Çocuk Kalmayacak…

Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü Suriye’de görülen çocuk felci vakalarına karşın il genelinde çocuk felci aşı kampanyası başlattı.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. ümit Mutlu Tiryaki 18 Kasım tarihinde başlattıkları kampanyanın 24 Kasım tarihine kadar devam edeceğini ve ev ev dolaşarak 0-5 yaş arası olan çocukların aşılayacaklarını belirtti.

Suriye’nin Deyr-Ez Zor ve Asfara bölgelerinde görülen çocuk felci vakalarının Dünya Sağlık örgütü (who) tarafından tescil edilmesiyle birlikte harekete geçen Sağlık Bakanlığı, Suriye’ye sınırı bulunan 7 ilde çocuk felcine karşı 2 aşamalı aşı uygulamasının ilk ayağı başladı.

Hatay’da aşı kampanyasının başlangıcını özel bir okulda çocukları aşılayarak başlattı. Aşı kampanyası hakkında bilgiler veren Halk Sağlığı Müdürü ümit Mutlu Tiryaki, kampanya kapsamında Hatay’da bulunan 0-5 yaş arası olan çocukların aşılamadan geçirilmesinin amaçlandığını, bu aşılama kapsamında il genelinde çok sayıda gezici ekip oluşturduklarını söyledi.

Ekiplerin ev ev sokak sokak dolaşarak ırkı ve cinsiyeti ne olursa olsun, çocukları aşılamadan geçilmemesi amacını taşıdıklarını belirten Tiryaki, aşılama kampanyasına halktan da destek istedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz