Aşı ışlemi Pazartesi Başlıyor…

13 Kasım 2013 Çarşamba, 09:44
Aşı ışlemi Pazartesi Başlıyor…

Sağlık Bakanlığı uygulamasıyla 18 Kasım Pazartesi gününden itibaren Hatay’daki tüm konutlar, okullar tek tek gezilecek ve 1-5 yaş arası tüm çocuklara istisnasız felç aşısı yapılacak. 
 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. ümit Mutlu Tiryaki, Türk ve Suriyeli aileler dâhil, tüm çocuklara ek felç aşısı uygulanacağını açıkladı. Sağlık Bakanlığı’nın,  ülkemizin Suriye ile sınırı olan illerinde uygulamaya geçirdiği 1-5 yaş arası çocuklara çocuk felci aşısı uygulaması 18 Kasım Pazartesi günü başlayacak.
 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. ümit Mutlu Tiryaki, toplantısında ulusal aşı takviminde yer alan polio aşısının rutin şekilde bebek ve çocuklara uygulanmakta olduğunu, ülkemizde yaklaşık 14 yıldır çocuk felci vakasına rastlanmadığını, ancak Suriye’deki son gelişmelerle bu ülkede 10 civarında çocuk felci vakası yaşanmasının ülkemizi de önlem almaya zorladığını bildirdi ve koruyucu tedavi çerçevesinde ilimizdeki 1-5 yaş arası Türk ve Suriyeli çocukların tamamına felç aşısı uygulanacağını bilirdi.
 
Halk Sağlığı Müdürü Dr. TıRYAKı, iki tur halindeki aşı uygulamasının ilk turunun 18-24 Kasım tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz