Asi hayat buluyor…

21 Ocak 2015 Çarşamba, 11:32

BŞB Başkanı Lütfü Savaş, Asi Havzası’nı iyileştirip gelecek nesillere tertemiz bırakmayı hedefleyen 11 Projeyi; Gazi Üniversitesi, MKÜ, DSİ, HATSU uzmanları ile yurt dışından gelen mühendisler ve akademisyenlere anlattı. SAVAŞ; “Asi Hayat Buluyor” Projesi’nin Hatay’daki tarım, sosyal hayat, çevre dengesi ve turizme de büyük katkısı olacağını belirtti.
Hatay Büyükşehir Belediyesi; Proje kapsamında, Hatay’ın can damarı olan Asi Nehri’nde yapacağı ıslah çalışmalarıyla dört mevsim ulaşım, balıkçılık ve su sporlarının yapılması için kolları sıvarken, paydaşlarına sunduğu 11 Proje ile ortak çözüm üretme konusunda bütünsel iş planıyla hareket etmeyi ve birleştirici güç olmayı planlıyor.
HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, hayata geçirilmesi düşünülen bu Proje’nin sadece 3 ülkeyi (Türkiye, Suriye ve Lübnan) değil, yüzlerce şehri ve milyonlarca insan yanı sıra, burada hayat bulan tüm canlıları ilgilendirdiğini belirterek, “Yaptığımız bu çalışma neticesinde bu konudaki uluslar arası alanda atılan ilk adımı gerçekleştirmiş olduk. Ne mutlu ki bu da bize nasip oldu. Bu projenin Hatay’daki tarıma, sosyal hayata, ekolojik dengeye ve turizme büyük katkısı olacak” dedi ve şu mesajı verdi:
“Asi Nehri’ni, Akdeniz ve onun mirasıyla buluşturmak istiyoruz. Bunun için herkesin destek vermesini istiyoruz. Çünkü Asi’nin içinden sadece su geçmiyor, medeniyet geçiyor. Bu Proje’nin Hatay’a nefes aldıracağını düşündükçe, heyecanlanıyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bu işin en büyük takipçisiyiz.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz