Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Armutlu mahallesi yine karıştı…

11 Temmuz 2013 Perşembe, 00:21
Armutlu mahallesi yine karıştı…

ıstanbul Gezi Parkı olayları sonucunda yurdun dört bir yanına sıçrayan olaylar ve polisin müdahalesinde yüzlerce vatandaşımız yaralandı. En son öğrenci Ali ısmail Korkmaz’ın ölümüyle, olaylarda ölenlerin sayısı 5’ e yükseldi.
 
Gezi Parkı olaylarına destek vermek üzere Eskişehir’ de katıldığı eylemlerde yaralanan Hataylı öğrenci Ali ısmail Korkmaz 38 gün sürdürdüğü yaşam mücadelesinde yenik düştü, Korkmaz 10-07-2013’te sabah yaşamını kaybetti.
 
Osmangazi üniversitesi (ESOGü) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde sabah hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali ısmail Korkmaz ile ilgili Halkevi Antakya’ da yürüyüş yapmak istedi. Armutlu Mahallesi’nden Antakya Kapalı Spor Salonu’na doğru yürümek isteyen grup, polis ile görüşmelere başladı. Polisin yürüyüşe izin vermemesine rağmen bazı grup üyelerinin yürüyüşte ısrar etmesi üzerine Polis TOMA basınçlı su ile müdahale etti. 
 
Müdahale sonrasında Armutlu’ ya geri dönen eylemci grup polisle karşı karşıya kaldı. Polis Armutlu’ da Ali ısmail Korkmaz’ın cenazesini karşılamak için toplanan insanlara gaz bombası, plastik mermi ve tomalarla; tazzikli su ile müdahalesini geç saatlere kadar sürdürdü.
 
Haber yayına hazırlandığı sürede olaylar halen devam ediyordu.

Bu arada; “Antakya halkı, Gezi eylemleri ile başlayan AKP ıktidarının gerici, baskıcı, dayatmacı anlayışına karşı gençliğin başlattığı faşizme karşı dayanışma temelinde gelişen süreçte ikinci demokrasi şehidini verdi.” Açıklamasında bulunan CHP Hatay milletvekili Hasan Akgöl;

 
 “Antakya’da Armutlu’da insanlarımızın acısını yaşamasına dahi tahammülü olmayan AKP hükümeti kolluk güçlerini yine halkın üstüne sürdü. Akdeniz Hastanesi’nde yaralanan gençleri ziyaret ettim. Umarım kısa sürede taburcu olurlar. Buradan yetkililere bir kez daha sesleniyorum, yeter artık bu kenti daha fazla germeyin, bırakın insanlar acısını yaşasın.” şeklinde konuştu.
 
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ondan önce de “Gezi Parkı eylemleri başladığından bu yana Eşem Sarısülük, Abdullah Can Cömert, Mehmet Ayvalıtaş ve polis memuru Mustafa Sarı hayatını kaybetmişti. Maalesef bu günde Ali ısmail Korkmaz hayatını kaybetti. Eskişehir’de hayata tutunmaya çalışan Ali ısmail Korkmaz, genç yaşında, ülkesinin özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirdi.

Abdullah Can Cömert’ten sonra Hatay ikinci demokrasi şehidini verdi. Ali ısmail Korkmaz, mekânın cennet olsun, Allah rahmet eylesin… Acılı ailesine ve sevenlerine Allah’tan sabır, Hataylılara ve tüm halkımıza başsağlığı diliyorum.” Açıklamasında bulunmuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz