Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Arap topraklarında köle miyiz?…

07 Eylül 2009 Pazartesi, 21:31
Arap topraklarında köle miyiz?…

Hatay’dan Suudi Arabistan’a çalışmaya giden 29 yaşındaki Ali Ağırtaş’ın idama mahkûm edilmesi ailesini perişan etti. Hatay’ın Harbiye beldesi çağlayan Mahallesi’nde oturan Ağırtaş ailesinin gözyaşları dinmek bilmiyor.
 
Uyuşturucu kaçakçılığı olayına karıştığı iddiasıyla 2 yıl önce Hayer Cezaevi’ne konulan ve idama mahkûm edilen Ali Ağırtaş’ın ailesi, haber karşısında yıkıldı. Ağırtaş’ın babası Ahmet Ağırtaş’ın ise olayı garson olarak çalıştığı Sudan’da öğrendiği belirtildi. Acılı anne Hindiye Ağırtaş gözyaşları içerisinde oğlunun fotoğrafı ile teselli bulurken, yetkililerden uzanacak yardım elini bekliyor.
 
Halife adayına iş göründü…
 
Acılı anne oğlunun kurtulması için başbakan ve cumhurbaşkanına yardım çağrısında bulundu.Davos’ki çıkışı karşısında Arap ülkelerinden aşırı destek bulan AKP Başkanı R.Tayyip Erdoğan bakalım bu isteğe nasıl cevap verecek.Halifeleri olmaya çağırdıkları Erdoğanın sözünü dinleyecekler mi?
 
Ali Ağırtaş’ın yengesi Sevim Ağırtaş ise, “Böyle bir olay ilk defa başımıza geldi ve bu olayı yaptığına kesinlikle inanmıyoruz. Ankara ve konsolosluk ile sürekli görüşmemize rağmen bir sonuç alamadık. Nereye gideceğimizi, kime başvuracağımızı bilmiyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz