Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Arama Çalışmalarında 6. Gün

28 Haziran 2012 Perşembe, 12:10
Arama Çalışmalarında 6. Gün

Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağındaki pilotların bulunması amacıyla yürütülen çalışmalar 6 gündür sürüyor 
 
 
 
AA
 
 
 
Malatya’dan havalandıktan bir süre sonra Hatay’ın güneybatısında deniz üzerinde Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağındaki pilotların bulunması için yürütülen arama çalışmaları havadan ve denizden 6 gündür aralıksız sürüyor. 
 
 
 
Dün saat 20.10’da pilotların bulunması için arama çalışmasını sürdürmek üzere Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 89 No’lu bot Hatay’ın Samandağ ilçesi çevlik sahilindeki balıkçı barınağından ayrıldı. 
 
 
 
Gece saatlerinde çevlik balıkçı barınağı içerisinde bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı’na gelen ve saat 07.00’de ayrılan 304 No’lu botun da, arama çalışmalarını sürdürmek üzere Suriye karasularına doğru hareket ettiği görüldü. 
 
 
 
Hatay’ın Samandağ ilçesi sahiline dün ıskenderun ilçesi istikametinden gelen Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki helikopterin de arama çalışmalarının yapıldığı bölgede gözlem uçuşu yaptığı gözlendi. 
 
 
 
Türk Deniz Kuvvetleri’ne ait, uçağın yerinin tam olarak belirlenmesi için su altı aramalarında elektronik olarak daha donanımlı olan TCG çeşme adlı geminin de bölgede arama kurtarma çalışmalarında görev aldığı öğrenildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz