Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Arama Çalışmaları Sürüyor

27 Haziran 2012 Çarşamba, 12:16
Arama Çalışmaları Sürüyor

Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağındaki pilotların bulunması amacıyla yürütülen çalışmalar aralıksız sürüyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait bir helikopterin de arama çalışmalarının yapıldığı bölgeye doğru gittiği gözlendi.
 
 
 
AA
 
 
 
Malatya’dan havalandıktan bir süre sonra Hatay’ın güneybatısında deniz üzerinde Suriye tarafından düşürülen Türk askeri uçağındaki pilotların bulunması için yürütülen arama çalışmaları aralıksız sürüyor. 
 
 
 
Hatay’ın Samandağ ilçesi sahilinden, ıskenderun ilçesi istikametinden gelen Sahil Güvenlik 
Komutanlığı’na ait bir helikopterin arama çalışmalarının yapıldığı bölgeye doğru gidip, yaklaşık 5 dakika sonra döndüğü gözlendi. 
 
 
 
ıskenderun ilçesi istikametine doğru dönüş yapan helikopterin tekrar arama kurtarma çalışmalarının yapıldığı bölgede doğru uçtuğu görüldü. 
 
 
 
Dün saat 19.55’te pilotların bulunması için arama çalışmasını bitiren Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait 304 No’lu bot Hatay’ın Samandağ ilçesi çevlik sahilindeki balıkçı barınağına demirledi. 
 
 
 
çevlik balıkçı barınağı içerisinde bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan saat 07.00’de ayrılan aynı botun, arama çalışmalarını sürdürmek üzere Suriye karasularına doğru hareket ettiği görüldü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz