Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Araçların Geçişine ızin Verilmiyor….

05 Aralık 2011 Pazartesi, 09:26
Araçların Geçişine ızin Verilmiyor….

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) Yönetim Kurulu üyesi Hamit şanverdi, ”Suriye hükümetinin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmalarını askıya alması sonrasında Babel Hava Sınır Kapısı’nda bilgisayar sistemi değişikliği çalışması gerekçesiyle araçlarımızın geçişine izin verilmiyor” dedi.      şanverdi yaptığı açıklamada, Suriyeli yetkililerin Türkiye ile serbest ticaret anlaşmalarını askıya almalarının ardından, kendi sınır kapılarında sistem yenilemesi çalışması başladığı bilgisi aldıklarını söyledi.
 
 Bu çalışmanın yaklaşık 2 gündür devam ettiğini belirten şanverdi, bu durumun ise Türk nakliyecileri olumsuz etkilediğini bildirdi.
 
şanverdi, Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki işleyişte bir sorun olmadığını ifade ederek, şöyle konuştu:
 
”Ancak buradan çıkış yapıldıktan sonra Suriye’ye girilen Babel Hava Sınır Kapısı’nda işlemler durdu. 2 gündür bilgisayar sistemi değişikliği yüzünden araçlarımız Babel Hava Sınır Kapısı’nda bekliyor. Bu durumda uzun kuyruklara neden oluyor.
 
şu an orada bekleyen yaklaşık 500 civarındaki aracımızda yüklü yaş sebze, meyve ve yaş gıdaların zarar görmesinden endişe ediyoruz. Sorunun bir an önce çözülmesini ve şoförlerimizin yollarına devam etmelerini istiyoruz. Sistem değişikliğinin yarın bitirileceği yönünde bir bilgi aldık ama umarım gecikmez.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz