Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Antakya’ya Yeni Bir Trafik Planı şart…

17 Ocak 2012 Salı, 19:16
Antakya’ya Yeni Bir Trafik Planı şart…

Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ile yönetim kurulu üyelerinin Antakya şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz’ı ziyaret ettiAGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, Geçte olsa bu ziyareti gerçekleştirmekten ve bir arada olmaktan mutlu olduklarını ifade etti.”
 
Yerel basın olarak ılimizdeki sorunları ve sıkıntıları sürekli takip ettiklerini ve bu bağlamda şoförlerin sorun ve sıkıntılarının olduğunu bildiklerini, bugünkü ziyaretlerini de bazı şoför esnafının kendilerine sıkıntılarını ilettiklerini belirten Başkan Abdullahoğlu,”Bizler gazeteciler olarak şoförlerin sıkıntılarını biliyoruz ve dilimiz döndüğünce yazılarımızda dile getiriyoruz. Antakya-Samandağ karayolu, Yavuz Selim Caddesi ile Atatürk Caddesi’nde başlatılan yol çalışmalarında biri bitmeden bir diğerine başlanıyor. Gereğinden fazla uzun çalışmalar nedeniyle araç sürücüleri büyük sıkıntılar yaşıyor. Ayrıca oluşan çukurlar şoförlerin ayrı bir çilesidir. Bu konuda şoförler isyanlarını bize iletiyorlar, umut ediyoruz ki bu çalışmalar biran önce biter” açıklamasında bulundu.AGC Başkanı Ahmet Abudullahoğlu, Kurtuluş Caddesi’nin rahatlaması için bir önceki Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu tarafından planlanan Sağlık Meslek Yüksek Okulu karşısındaki yolun 20 metre genişliğine getirilmesi gerektiğini belirterek, Bu yolun mutlaka açılması gerektiğini ve bu yolun açılmasıyla, Kurtuluş Caddesi ile ızmir Caddesinin rahatlayacağını belirtti.
 
 
 
YENı BıR TRAFıK PLANI şART
 
 
Antakya şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Yılmaz da yaptığı konuşmada, Antakya şoförler ve Otomobilciler Odası olarak ıl trafik komisyonunda yer aldıklarını belirterek, ”Bu sorunları ben komisyonda dile getirdim. Antakya Belediye Başkanı ile Emniyet Müdürümüz bu sorunlarının en kısa zamanda biteceğini söylüyorlar” dedi.Antakya’nın trafik yapısı bittikten sonra Antakya’ya yeni bir trafik planının yapılmasının şart olduğunu hatırlatan Başkan Yılmaz, ”Bu konuda Antakya şoförler Odası olarak elimizi taşın altına koyarak bu trafik planını yaptırmayı düşünüyoruz” dedi.
 
 
YIPRANMA PAYI GERı VERıLMELı
 
 
Mesleklerin içerisinde iki zor mesleğin var olduğunu belirten Başkan Yılmaz, ”Biri gazetecilik bir diğeri ise şoförlüktür. Bu meslekler, insanları oldukça yıpratıyor. Hükümet tarafından gazeteciler ve şoförlerin yıpranma payları ellerinden alındı. Bu haklarının tekrar verilmesini temenni ediyoruz” dedi.
 
 
Ziyaret anısına Antakya şoförler Odası Başkanı Aziz Yılmaz, AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu’na vazolu bir plaket verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz