Son Dakika
19 Ocak 2018 Cuma

Antakya’nın yeri çok farklıdır…

25 Şubat 2010 Perşembe, 13:35
Antakya’nın yeri çok farklıdır…

22-27 şubat 2010 tarihlerinde, Ottoman Otel’de 201.Eğitim seminerini gerçekleştirmek üzere Antakya’da bulunan Mahalli ıdarelere Hizmet Derneği ( Mihder ) Genel Başkanı Mehmet Dönmez ve beraberindeki heyet, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı makamında ziyaret etti. Türkiye’nin çeşitli belediyelerinden ve il özel idarelerinden gelen konuklar, yerel yönetimlerle ilgili çeşitli kanun maddeleri üzerinde 5 gün boyunca Mahalli ıdarelere Hizmet Derneği’nce düzenlenen eğitim seminerinde bilgilendirilecekler.
 
Mahalli ıdarelere Hizmet Derneği Genel Başkanı Mehmet Dönmez, Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı makamındaki ziyareti esnasında yaptığı konuşmada şöyle dedi: Bizim derneğimizin gözünde Antakya’nın yeri çok farklıdır. 1994 yılında kısıtlı imkânlarla burada ilk seminerimizi gerçekleştirmiştik. O zamanlar otel sıkıntısı vardı. Ancak şimdi görüyorum ki gerek yatak kapasitesi gerekse toplantı salonu anlamında bu sorunlar giderilmiş. Misafirperverliği ve tarihi zenginliği gereği buraya ayrı bir ilgi duyuyoruz. Dernek olarak yılda bir veya iki kez Antakya’da seminer gerçekleştirmeyi planlıyoruz.
 
Bu vesileyle Antakya Belediye Başkanımıza nezaket ziyareti gerçekleştiriyoruz. şehri gezerken adeta şantiyeye dönüştüğünü gözlemledim. Antakya halkını böyle çalışkan bir belediye başkanını seçtiği için yürekten tebrik ediyorum, başarılar diliyorum.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ise yaptığı konuşmada; 10,5 ay gibi kısa bir çalışma dönemi içinde özellikle kentin altyapı eksikliklerini giderme konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını, bu süre içinde 55.000 ton asfaltlama, 105.000 m2 parke taşı döşeme, 10.000 metre atık su, 3650 metre içme suyu, 3250 metre içme suyu kanalı döşediklerini, Antakya Kültür Parkı Projesi kapsamında DSı parkını oluşturarak vatandaşların hizmetine sunduklarını, kent içi trafik güzergahları ile ilgili önemli kararlar aldıklarını, trafiği yoğun 9 ana caddede parkomat uygulaması başlattıklarını, alternatif otopark alanları ürettiklerini, Hürriyet caddesini araç trafiğine kapattıklarını ve bu caddenin altyapı ve modernizasyon projesinin şu günlerde devam ettiğini, 2804 metre uzunluğundaki Harbiye-Antakya Su isale Hattını yenileme çalışmalarının devam ettiğini, kent genelinde kapsamlı bir çevre-temizlik kampanyası ve çöp saati uygulaması başlattıklarını, Antakya’nın tarihi dokusunun korunması, sahip çıkılması ve restorasyonu adına birçok farklı çalışma ve etkinliğin gerçekleştirildiğini ifade etti. Başkan Savaş, şehrin tüm dinamiklerinin, belediye ekibinin takım ruhu içinde vargüçleriyle çalıştıklarını, amaçlarının elbirliğiyle Antakya’yı layık olduğu çağdaş seviyeye ulaştırmak olduğunu belirtti.
 
Ziyarette Mihder Genel Başkanı Mehmet Dönmez ve Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş birbirlerine karşılıklı hediyeler verirken, günün anısına tarihi belediye binası önünde toplu hatıra fotoğrafı çekildiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz