Antakya’nın gururu Ressam-Heykeltıraş Ayhan Tomak…

21 Şubat 2017 Salı, 12:36

Antakyalı Ressam-Heykeltıraş Ayhan Tomak sergiye üç mükemmel eseriyle katılıyor. Tomak’ın üç yapıtı; tasarım bir koltuk, heykel ve Artemis adını verdiği bir ayna ile katıldığı karma sergi, 25 Mayıs’a kadar Armaggan Sanat Galerisi’nde sizleri bekliyor.

Türkiye’de fonksiyonel sanat üzerine yapılan tek sergi olan “SANAT 7/24 Vol.5” kapsamında birçok sanatçının eseri bir arada sergileniyor. Antakyalı Ressam-Heykeltıraş Ayhan Tomak da bu isimlerden biri oldu.

Armaggan Art & Design Gallery’de 9 Şubat’ta sanatseverlere kapılarını açan karma sergi, 25 Mayıs’a kadar devam edecek. Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulmuş olan Gallery’nin ev sahipliği yaptığı sergi, “Sanat Her Zaman Her Yerde” başlığıyla düzenleniyor.  Sergi, sanatı hayatın içinde dahil etme fikrine odaklanıyor;  “Sanat eseri 7/24 yanımızda nasıl olur?” ve “Sanat gündelik hayata nasıl dahil olur?” gibi sorulara yanıt arıyor. Küratörlüğünü Şanel Şan Sevinç’in üstlendiği Sergi; fotoğraftan, porselene, camdan ahşaba pek çok malzeme ve disiplinler arası bakışı bir araya getirdi.

Armaggan Gallery’nin 5. kez düzenlediği fonksiyonel sanat odaklı sergide, Antakyalı Ressam-Heykeltıraş Ayhan Tomak yanı sıra; Tan Taşpolatoğlu, Yiğit Altıparmakoğulları, Recep Batuk, Yiğit Yazıcı, Tan Mavitan, Güven Kıraç, Bora Çetin, Mat Art, Canan Cankaya, Can Özal, Nergiz Yeşil, Arden Oluk, Emine Kürkçü, Ali Abayoğlu, Ferit Yazıcı, Levent Aygül ve Aylin Özmete Ak gibi sanatçılar da yer aldı.

-ANTAKYA ESİNTİSİ-

1970 yılında Antakya’da doğan ve İstanbul’da sanat yaşamına devam eden Antakyalı Sanatçı Ayhan Tomak, sergi çerçevesinde farklı ahşap çalışmalarını sanatseverlerle buluşturuyor. Tomak’ın üç yapıtı; tasarım bir koltuk, heykel ve Artemis adını verdiği bir ayna ile katıldığı karma sergi, 25 Mayıs’a kadar Armaggan Sanat Galerisi’nde sizleri bekliyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz