Son Dakika
25 Eylül 2018 Salı

Antakyalı Okurlarıyla Buluştu…

20 Haziran 2011 Pazartesi, 08:26
Antakyalı Okurlarıyla Buluştu…

Gazeteci-Yazar Tuluhan Tekelioğlu, Hatay Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGıD)davetlisi olarak Antakya’da ”40’ında 40 kadın ” isimli kitabını okuyucularına imzaladı.
 
 
Tekelioğlu, Vali ürgen Okuma Parkı’nda yapılan kitap imzalama etkinliği öncesi yaptığı açıklamada, kadınların değerini bilmesi ve ona göre hayata yeniden adım atması gerektiğini söyledi
 
 
Kitabında Türkiye’deki özel kadınların hayatlarını ele aldığını ve çok ilgi gördüğünü belirten Tekelioğlu,”Sorun olan kadın yoktur. Sorun üstüne gidilen kadın vardır” dedi. Tekelioğlu, kadınların hayatını 40’lı yaşlarda anlamaya başladığını ve bu nedenle kitabını yazdığını ifade ederek şöyle devam etti:
 
 
”Hep biz kadının mağduriyetinden bahsediyoruz. Artık biraz daha pozitif yönden bakmak lazım. çünkü kadın güçlü ve gücünün farkında olan kadın mağduriyetini sona erdiriyor. Ama önemli olan o gücünün farkına varıp hayatın dizginliklerini ele almaktır. Bizim kadınlarımız hayatın dizginliklerini ele almaktan tembel, o güçleri varken çekiniyorlar, istemiyorlar ve kurulu düzeni devam ettirmek istiyorlar. Kadınların değerini bilmesi ve ona göre hayata yeniden adım atması gerekiyor”
 
 
Hatay’ın kendisi için çok özel bir yer olduğunu ve buradaki girişimci kadınlardan çok etkinlendiğinin altını çizen Tekelioğlu, bu konuda haber yapmak istediğini de söyledi. Tekelioğlu, bundan sonraki çalışmaların da kadınlara göre daha içine kapanık olan erkeklerin sorunlarını ele alacağını ve ”50’sinde 50 erkekle” adlı bir kitap çıkarmak istediğini kaydetti.
 
 
KAGıD Yönetim Kurulu Başkanı Belgin ünal da, Tekelioğlu’nu Hatay’da ikinci kez ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti.
 
 
ünal, Tekelioğlu’nun ”40ında 40 kadın” isimli kitabında kadınların ortak sorunlarına, onların hayatlarından alıntılar yaptığını ve çok etkilendiklerinin altını çizdi. Tekelioğlu, konuşmalardan sonra okuyucar için kitaplarını imzaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz