Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Antakya’ yı Örnek Alın…

05 Aralık 2009 Cumartesi, 10:42
Antakya’ yı Örnek Alın…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin ısviçre’ de referandumla minare yasağının getirilmesine tepki gösterdi.
 
 
ATSO Başkanı Hikmet çinçin, minare yasağına tepkisinin yanı sıra bir de Brüksel’ den “Antakya Medeniyetler Korosu” vasıtasıyla ısviçre’ ye “Barış ve Hoşgörü” için çağrıda bulunarak, “Antakya, 23 asırlık uzun bir geçmişe sahip; Müslüman, Hıristiyan ve Musevi kültürleriyle yoğrulmuş, oldukça zengin mirası olan, günün bazı saatlerinde Ezan, çan ve Hazzan seslerinin birbirine karışarak yankılandığı eşine az rastlanır bir kenttir. çok kültürlü yapısını tarih boyunca korumuş olan Antakya, bu kültürel zenginliğini “Antakya Medeniyetler Korosu” aracılığı ile 7 Aralık 2009 Pazartesi günü, saat 19:00’da, Brüksel’de, Avrupa Birliği Parlamento Binası’ndan dünyaya duyuracaktır.
 
 
Bilindiği gibi; Antakya’ dan “Barış ve Hoşgörü” sesleri yükselirken, diğer taraftan ısviçre’de seçmenler ülkede camiler için yeni minare inşasına yasak getirilmesi yönündeki teklifi oylamak üzere sandık başına geçmişler ve ardında da; referandumla minare yasağını getirmişlerdir. Biz Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak; Brüksel’ den “Antakya Medeniyetler Korosu” vasıtasıyla ısviçre’ ye “Barış ve Hoşgörü” için çağrıda bulunarak, alınmış olan kararın yanlışlığını ve bu kararın geri alınması gerektiğini vurgulamak istiyoruz.
 
Biz Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ısviçre’ nin; çok kültürlü yapısıyla barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzur içinde birlikte yaşayan Antakya’ yı örnek alması gerektiğini düşünüyoruz. ısviçre’ ye en medeni tepkimizi de, Antakya Medeniyetler Korosu ile Avrupa Birliği Parlamento Binası’ndan vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz