Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Antakya’ ya teleferik geliyor…

13 Aralık 2012 Perşembe, 21:29
Antakya’ ya teleferik geliyor…

Antakya Belediyesi tarafından kent turizmine kazandırılmak üzere ıplik Pazarı – Habib–i Neccar Dağı arasında yapım faaliyetleri devam eden teleferik projesinde üst istasyonun yer aldığı Habib-i Neccar Dağı eteklerinde temel inşaatı çalışmaları devam ediyor.

Belediye yetkililerince ıplik Pazarı – Habib–i Neccar Dağı arasında uzanacak Teleferik hattının yaklaşık 1150 metre uzunluğunda yapılacağını ve saatte toplam 1200 kişinin taşınacağı bildirildi. Ayrıca Teleferiğin başlangıç noktası olan 5 ayağın denk düştüğü alt istasyon bölümünde kazı çalışmalarının da aralıksız sürdürüldüğü vurgulandı.

Teleferiğin yapılacağı alan olan ıplik Pazarı mevkisinde alt istasyon çalışmaları çerçevesinde 5 ayrı ayağın monte edileceği yerde bulunan evlerin istimlâk sorununu daha önce çözüme kavuşturan ve buna müteakip bölge de kazı çalışmalarını hızla sürdüren ekipler, Anıtlar Yüksek Kurulu ve Müze Müdürlüğü ile işbirliği içinde bölgede yürütülen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, bu bölgede de teleferik hattı ve kabinlerin monte çalışmalarına geçecek.

Kent turizmi açısından önemli adımlar içinde yer alan teleferik projesinin 2013’ün ortalarına doğru tamamlanması sonrasında vatandaşların ve kent turizminin hizmetine sunulması planlandığı ifade edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz