Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Antakya Tarihinde ılkler

15 Ağustos 2011 Pazartesi, 09:23
Antakya Tarihinde ılkler

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yavuz Selim Caddesinde yürütülen yağmur suyu kanal döşeme ve kutu menfez çalışmaları boyut olarak Antakya tarihinde bir ilk olduğunu kaydetti. 
 
 
Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, gerçekleştirilen yağmur suyu kutu menfez çalışmalarının çapı 2 çarpı 1,5 metre olarak inşa edildiğini, bin 100 metresi kutu menfez çalışmasından oluşan hattın toplamı bin 700 metreyi bulacağını, ekipler şu ana dek yürütülen çalışmalarda 120 metre ilerleme kaydettiğini ifade etti. 
 
 
Kent genelinde 28 aydan bu tarafa gerçekleştirdikleri çalışmalarda yüzde 90 oranında şehrin alt yapı sorununu çözüme kavuşturduklarını ifade eden Savaş, şu ana kadar olan hizmet süresi boyunca kentin 45 mahallesinde yürütülen çalışmalarda 120 kilometre yeni, 65 kilometre değişim ve onarım olmak üzere genel toplamda 185 kilometre alt yapı çalışması gerçekleştirdiklerini kaydetti. 
 
 
Savaş, kentin çok büyük oranda alt yapı sorununu çözüme kavuşturduklarını, kalan kısım için çalışmaların aralıksız sürdüğünü, Yavuz Selim Caddesi’nde yürütülen, yağmur suyu kanal döşeme ve kutu menfez çalışmaları boyut olarak Antakya tarihinde bir ilk olduğunu belirtti. 
 
 
Benzer çalışmaların daha önce Bağrıyanık Mahallesi’nde yapmış ve dağ eteğinden gelen yağmur suyu birikme sorunlarını tamamen çözüme kavuşturduklarını belirten Savaş, şunları kaydetti: 
 
 
”çalışma kapsamında Antakya Belediyesi Su ve Kanal ışlerine bağlı ekipleri, dağ eteğinden başlayarak Hacı ömer Alpagot, Orhanlı Mahallesi ve Kurtuluş Caddesi güzergahında devam eden ve Haraparası Mahallesi Balıkçılar çarşısı ve Yavuz Selim Caddesi’nde son bulan yağmur suyu sorununu kökten çözümlüyor. 
 
Yine şu günlerde benzer bir çalışmayı Esenlik Mahallesi Adnan Menderes Caddesinde yürütüyoruz. kentin hangi noktasında alt yapıyla ilgili bir sıkıntı var ise anında tespit ediyor, çözüm üretiyor ve en kısa zamanda sonuca ulaştırıyoruz.
 
 Kentimizin geleceğine yön verecek ve şehrimizin alt yapı sorununu kökten çözüme ulaştıracak bu çalışmalardan kaynaklı gecikmelere, yol tahribatlarına ve benzeri sıkıntılara gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı tüm hemşehrilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. 
 
 
çünkü yaptığımız akılcı, planlı ve kalıcı çalışmalar Antakya’nın 100 yıllık geleceğini kurtarmaya yöneliktir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz