Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Antakya Sanat ıle Gelişecek…

13 Mayıs 2011 Cuma, 10:32
Antakya Sanat ıle Gelişecek…

Antakya 2. Tarihi Kentler Film Festivali’nde belgesel film gösterimlerinin, 13-14 Mayıs tarihlerinde, Hatay Kültür Merkezi’nde, saat 20.00-23.00 arasında yapılacağını belirten ANGED (Antakya’nın Geleceğini Kurma Derneği) Halkla ılişkiler Müdürü Alev Yılmaz, “Sanatseverler belgesel filmleri ücretsiz izleyebilecektir. Tüm halkımız davetlidir.” dedi.
 
 
Yılmaz, “Kendimize ve topluma karşı yabancılaşmanın aşıldığı, insanın insanca ve özgürce yaşadığı, sevgi üzerine kurulu bir toplumun değerlerini, kendi yaşamımızda, ilişki ve işleyişimizde yaratıp, içselleştirip bir bütün olarak hayata geçirmek sanıldığı gibi zor değildir. Yeter ki bir yerlerden başlamasını bilelim.
 
 
 
ınsanlaşma ve özgürleşme mücadelesine kültür sanat etkinlikleri ile katkı sunmak; kentimizin sosyal ve kültürel tanıtımını yapmak; geçmişten bugüne üretilen bu değerleri sahiplenmek ve bizden sonra gelecek nesillere aktarma sorumluluğu ile, Antakya 2. Tarihi Kentler Film Festivali’ni düzenlemekteyiz.
 
 
 
Kentimizi kültürel, sosyal ve ekonomik alanda güçlendirecek olan; yüklendikleri toplumsal işlevleri ile gelenekselleşen festivaller, sosyal ve kültürel etkinliklerdir. Toplumsal yaşamımızda sevgiyi, dostluğu egemen kılmak, bugüne ve geleceğe sahip çıkmak ancak kültür ile mümkündür. çağı, aynı ülkeyi, aynı kenti, kültürü ve hayatı paylaşmanın gereği de budur.”
 
 
Antakya 2. Tarihi Kentler Film Festivalini T.C Kültür Bakanlığı, Hatay Valiliği, TRT, Antakya Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Antakya Ticaret Borsası, Hesob, Antakya Ziraat Odası, Almina Ltd. şti, Yorum Gazetesi, bazı şirket ve kurumlar destekliyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz