Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Antakya Parklarla Başka Güzel…

22 Haziran 2011 Çarşamba, 10:31
Antakya Parklarla Başka Güzel…

Yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte Antakyalılar, ailece dinlenebilecekleri, çocuklarını gezdirebileceği, günlük yaşam stresinden bir nebze de olsa uzaklaşabilecekleri ve hoşça vakit geçirebilecekleri mekânlara akın ediyor. Bu ziyaretlerin başında da Antakya Belediyesi’nce modernize edilen ve yeni yapılan parklar geliyor.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, hemşehrilerinin aileleriyle birlikte parklara olan yoğun ilgisinin kendilerini oldukça mutlu ettiğini, şehirde bulunan parklarda yaptıkları modernize çalışmaları ve yeni park yapımları sonrasında insanların bu parkları ailece ziyaret etmeleriyle birlikte emeklerinin karşılığını görmelerinin tarifsiz mutluluğu içinde olduklarını dile getirdi. Başkan Savaş hizmet süreleri boyunca Antakya’da bulunan mevcut 45 parkı modernize ettiklerini ve kentte 16 yeni parkın yapımını gerçekleştirdiklerini vurguladı.
 
 
Belediye Başkanı Savaş, Antakya’ya kazandırılan yeni parkları şu şekilde sıraladı: Samet Kuşçu Parkı, Havuzlar Parkı, Lila Park, ürgenpaşa Yüksek Gerilim Parkı, Sinan Aygün Parkı, şehit Polis şener Türksever Parkı, şair Mehmet Güneş Parkı, DSı 1.etap Parkı, DSı 2.etap Parkı, Prof.Dr.Ali Ayhan Parkı, Baybars Parkı, şehit Polis Metin Sürer Parkı, Akevler Parkı, Kuyulu Parkı, şeyhoğlu Parkı ve Affan Parkı.  
 
 
Yerel yönetimin örnek çalışmalarından olan parkların modernize çalışmaları ve şehre yeni parklar kazandırılmasına destek veren vatandaşlar “Parklarımız ailece ziyaret edebileceğimiz güzel görünümlere kavuştu. Modernize edilen ve yeni yapılan parklara gezinti yolları, koşu parkuru, spor aletleri ve modern çocuk oyun gruplarının monte edilmesi parklara ilgimizi arttırıyor.
 
 
 
Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi. şehirde gerçekleşen park düzenlemelerine destek veren bazı esnaflar ise; “Parkların güzelleştirilmesiyle birlikte işlerimiz de açıldı. Havanın güzelliğiyle birlikte parklara insanların büyük bir ilgisi var. Sayın Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dediler.
 
 
 
Vatandaşların modernize edilen ve yeni yapılan parklara sahip çıkmasından dolayı son derece memnun olduğunu ifade eden Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’yı güzelleştirip daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmaların aralıksız devam edeceğini belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz