Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Antakya’ nın Konumu Çok Özel…

29 Mart 2010 Pazartesi, 11:50
Antakya’ nın Konumu Çok Özel…

Bilim ve Teknolojiden Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, 24–25 Mart tarihlerinde Suriye’nin Halep ve şam kentlerinde düzenlenen “Türkiye-Suriye I. Bilimsel Araştırmalar Forumu”na katılmak üzere bölgemize geldi. Suriye’deki temaslarının ardından şehrimize ziyarette bulunan Devlet Bakanı Aydın Antakya Belediyesi’ne de ziyarette bulundu. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuğunu Tarihi Belediye Binası önünde karşıladı ve makamında ağırladı.
 
  Prof. Dr. Mehmet Aydın, Başkan Savaş’ın görevde bulunduğu 12 aylık süreçte çok başarılı adımlar attığını, yaptığı çalışmalarla ilgili iyi haberlerin Ankara’da dikkat çektiğini belirtti. Antakya’nın konumunun çok özel olduğundan buraya her türlü desteğin sağlanması gerektiğini dile getirdi. Bilim ve Teknoloji’nin ilerlemek için çok önemli olduğunu, bilim ilerlemeden yol alınamayacağını belirten Bakan Aydın, Antakya’nın başında bir bilim adamının olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 
  Bakan’ın sözlerinin ardından Doç. Dr. Lütfü Savaş “ 12 aydır büyük bir titizlikle elimizden geleni yapıyoruz. Projelerimizi tasarlarken rasyonel adımlar atarak ileride büyük verim elde etmeyi planlıyoruz. Tüm plan ve projelerimiz öngördüğümüz şekilde ilerliyor. Kentin üst düzey yöneticileri olarak tam bir uyum ve ahenk içerisinde çalışıyoruz. Bizleri bu ziyaretinizle şereflendirdiğiniz ve sizi şehrimizde ağırladığımız için mutluyuz.” şeklinde konuştu.
  Ziyaretin sonunda Başkan Savaş konuk Bakan Aydın’a günün anısına çeşitli hediyeler sundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz