Son Dakika
23 Eylül 2018 Pazar

Antakya Film Festivali Başlıyor…

10 Mayıs 2011 Salı, 09:51
Antakya Film Festivali Başlıyor…

Asırlarca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Antakya, 12–13–14 Mayıs 2011 tarihleri arasında tarihi kentler film festivaline ev sahipliği yapacak.
 
 
Hatay Kültür Merkezinde düzenlenecek olan Antakya 2.Tarihi Kentler Film Festivali için çalışmalar tamamlandı ve artık filmler izleyicisiyle buluşacak.
 
Antakya’nın Geleceğini Kurma Derneği (ANGED), Almina Yapım Ltd. şti. ve Yorum Gazetecilik-Reklamcılık tarafından yapılan ortak organizasyonla, Antakyalılar belgesel niteliğinde ki tarihi kentlerin filmlerini izleme imkanı bulabilecek.
 
 
Turizm ve Kültür Bakanlığı ile TRT işbirliği yanında Hatay Valiliği, Antakya Belediyesi, Antakya Ticaret Borsası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği’nin yanında Merkez Süpermarket, Verdaa, Mozaik Kadın ve çocuk Hastanesi, Erten Elektronik, MFU Turizm ve Alkan Mutfak gibi firmalarında destek verdiği “Antakya 2.Tarihi Kentler Film Festivali” üç gün sürecek ve halkımız ücretsiz olarak bu kültürel etkinlikten yararlanabilecek.
 
 
 
ANGED, Almina Yapım ve Yorum Gazetecilik adına yapılan açıklamada “Hatay’ın marka kent olabilme sürecini olumlu etkilemek ve kentin tanıtımına kültürel etkinliklerle katkı sunmak için 12–13–14 Mayıs 2011 tarihlerinde Antakya 2.Tarihi Kentler Film Festivalini düzenlemekteyiz.
 
 
Bu festivalin Antakya halkının; kentin kültürel, doğal ve tarihi zenginliklerinin farkına varması, kentine sahip çıkıp geliştirilmesi, yerli-yabancı turist, yatırımcı vb. kitlelerine yönelmeyi, farklı pazarlama, markalama ve tanıtım araçları geliştirilmesinin sağlanması ve kente sahiplenme bilincinin geliştirilmesine yardımcı olacağına inanıyoruz” dediler.
 
 
Antakya 2.Tarihi Kentler Film Festivali’nin açılış programı 12 Mayıs Perşembe günü Hatay Kültür Merkezinde saat:19.00’da başlayacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz