Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

Antakya Evlerine Acil Bakım Yapılmalı…

25 Eylül 2013 Çarşamba, 09:06
Antakya Evlerine Acil Bakım Yapılmalı…

Doğunun kraliçesi Antakya’da tarihin solunduğu sokaklarında bulunan eski evler bakımsızlıktan ve ilgisizlikten yakılıyor.

Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’in Antakya’nın tarihi ve kültür mirasının yeniden ayağa kaldırılması çabaları ile birçok Antakya evinin restorasyondan geçtiğini söyleyen Antakyalılar, “Kimi eski evlerimiz ise Anıtlar Kurulu’nun izin vermemesi ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle çürüyüp
gidiyor. Eski ihtişamından eser kalmayan kimi evlerimizde insanlar için hayati tehlike oluşturuyor. çürüyen ahşaplar rüzgârın ve yağmurun etkisiyle yerinden çıkıp vatandaşların yaralanmalarına neden oluyorlar” dediler.
Antakya’nın tarih kokan sokaklarında bulunan eski evlerin yeniden elden geçirilmesi temennisinde bulunan vatandaşlar, “Kısmen de olsa elden geçirilecek evler hem çürümekten kurtulacak hem de tinercilerin mekânı olmaktan çıkarılacak. Allah korusun, eski Antakya dediğimiz sokaklarda çıkabilecek bir yangına müdahale etmek neredeyse imkânsız. Bunun önüne geçmek için herkesin konuya azami dikkatini vermesinde yarar var” görüşünde birleştiler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz