Antakya Evleri Görkemine Kavuşuyor

14 Haziran 2012 Perşembe, 10:52
Antakya Evleri Görkemine Kavuşuyor

Doğu Antakya’nın dört bir tarafında aralıksız sürdürülen restorasyon çalışmaları ile “Tarihi Eski Antakya Evleri” eski görkemlerine kavuşturuluyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Antakya Belediyesi Fen ışleri Müdürlüğü tarafından restore edilerek turizme kazandırılmaya çalışılan eski Antakya evleri’nde restorasyon çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 
 
 
Yeni Cami Mahallesi, Uncular Sokak’ta devam eden restorasyon çalışmalarını yürüten Ekol restorasyon ve portal grup sahibi Ali şentürk yaptığı açıklamada, restorasyon çalışmalarında kullanılan malzemelerin özel olduğunu, duvar dolguları için hidrolik kireç esaslı horasan sıva kullandıklarını ve ahşap ve kiremitlerin özel bir üretim tekniği kullanılarak yapıldığını belirtti.
 
 
 
Antakya’nın tarihi dokusunu bozmadan yapılan bu çalışmalardan aldıkları övgü ve takdirin kendileri için en büyük kazanç olduğunu vurgulayan şentürk, şubat ayından bu tarafa devam eden çalışmaların Temmuz ayı itibariyle sona ermesini planladıklarını, kendilerine bu imkanı sağlayan başta Antakya belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve ekibine teşekkür ettiğini belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz