Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Antakya’ da Olmaktan Mutluyuz…

07 Aralık 2009 Pazartesi, 11:53
Antakya’ da Olmaktan Mutluyuz…

Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilmesinin 75. yıldönümü nedeniyle Antakya’ da bir araya gelen Türk Kadınlar Birliği Başkanlar Kurulu üyeleri geçtiğimiz hafta sonu Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’  i makamında ziyaret ettiler.
Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman Başkanlığı’ nda Antakya Türk Kadınlar Birliği şube Başkanı Nesime Melek’ in ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette konuşan Genel Başkan Uğurman, Antakya’ da olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
 
UğURMAN: Atatürk’ ün gösterdiği yolda mücadele etmeye devam ediyoruz…
Türk Kadınlar Birliği Genel Başkanı Av. Sema Kendirci Uğurman, birliklerinin Türkiye’ nin en eski ve köklü sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu dile getirerek, “Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu Ulu önder Atatürk’ ün önderliğinde Türk Kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesi biz kadınlar için ayrı önem taşımaktadır. Bunun yanı sıra dünyada birçok ülke kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımazken Türk Kadınları TBMM’de seçme ve seçilme haklarını kullanarak milletin vekili olarak hizmet etmişlerdir.
 Biz kadınlarda Atatürk’ ün gösterdiği yolda dün olduğu gibi bugünde mücadele etmeye devam ediyoruz. Sosyal ve siyasal anlamda mücadele veren böylesine önemli bir derneğin Genel Başkanlığını yaptığım içinde çok mutluyum. Ayrıca Hatay’ın tüm yönleri ile dünyaya örnek teşkil ettiğini biliyoruz” dedi.
 
LEKESıZ: Sizleri Antakya’ da ağırlamaktan mutluyuz…
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’ de kabulde ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Vali Lekesiz, 5 Aralık 1934 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu önder Atatürk’ ün her alanda yaptığı devrimler gibi Türk kadınlarına kazandırmış olduğu statü elbette ayrıcalıklıdır. Kadını ikinci planda tutan bir anlayış o tarihlerde silinmiş, kadınların erkeklerle beraber çalışma imkânı sağlanmıştır.
Türk Kadınlar Birliği Türkiye’ nin en eski ve köklü kuruluşlarından bir tanesidir. Bu anlamda çok önemli katkılarınız var. Sizleri Antakya’ da ağırlamaktan mutluyuz” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz