Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Anneler günü kutlandı…

10 Mayıs 2010 Pazartesi, 09:36
Anneler günü kutlandı…

Hatay Valiliği dün kutlanana “Anneler Günü” dolayısıyla Kültür Merkezinde bir program gerçekleştirdi.
SHçEK koordinesindeki programa Vali M. Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Nazan Savaş, MKü Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda, ıl Jandarma Komutanı Albay Vedat çolak bazı kurum müdürleri ile SHçEK bünyesindeki çocuklar, yaşlılar ile gönüllü kadın derneklerinin yönetici ve üyeleri katıldı.
Törende örnek anne seçilen “Suham Akar” katılımcılara tanıtılırken Hatay’da yılın annesi seçilen “Emine Ceylan” adlı 102 yaşındaki şenköylü kadın da platforma çıkartılarak konuklara tanıtıldı ve duyguları alındı. Hatay’da yılın annesi seçilen Emine Ceylan, çileli yaşamından örnekler sunarken , 11 çocuğundan 4’ünü savaş yıllarında açlıktan kaybettiğini anlatması sırasında duygulu anlar yaşandı.
Vali M. Celalettin Lekesiz’in de konuşma yaptığı “Anneler Günü” kutlamasına daha sonra şiir ve komposizyon yarışmalarında dereceye girerek birinci olan öğrenciler tanıtıldı. şiir ve kompozisyoları okutuldu ardından ödülleri dağıtılırken programın sonunda da bir skeç ilgiyle izlendi. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz