Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Anma Törenin’de, Çatışma Yaşandı…

14 Eylül 2013 Cumartesi, 09:43
Anma Törenin’de, Çatışma Yaşandı…

Antakya Armutlu Mahallesinde Ahmet Atakan’ın vurulduğu yerde gerçekleştirilen anma töreninin ardından eylemcilerle Polis arasında çatışma yaşandı
 
Ahmet Atakan’ın vurulduğu yerde toplanan yüzlerce vatandaş Ahmet Atakan’ı için bir anma töreni düzenledi. Eylemci grup liderlerinin yürüyüş yapılmayacağını belirtmesine rağmen bir grup genç Armutlu girişine barikat kurdu. Armutlu Mahallesi girişine eylemcilerin barikat kurduğunu gören Emniyet güçleri gaz kapsülü atarak eylemcilere müdahale etti. çatışmalar Gündüz Caddesi ve çekmece Caddesi üzerinde yoğunlaştı. çekmece Caddesi yokuşuna kurulan barikatın önüne yanmış yağ dökülerek TOMA’nın müdahale etmesi engellenmeye çalışıldı. çekmece Caddesi yokuşunun belirli bir bölümüne çıkan TOMA tazyikli su ile eylemcilere müdahale etti.
 
Gecenin ilerleyen Saatlerine kadar süren çatışmalarda 2 vatandaşın yaralandığı öğrenildi. Vatandaşların 1 tanesinin gazdan etkilendiği öğrenilirken, Yaralanan diğer vatandaşın göğsüne kapsül isabet ettiği ve durumunun ağır olmadığı öğrenildi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz