Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Amik Gölü Hortladı…

01 Şubat 2012 Çarşamba, 09:16
Amik Gölü Hortladı…

Antakya çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker, “Yıllar önce,  havaalanı olmalı ama doğru yer secimi yapılmalı demiştik. Bugün gördük ki, adeta Amik Gölü hortladı ve yerini arıyor.”
 
 
 
Asker Antakya çevre derneği yönetim kurulu adına yaptığı yazılı açıklamasında; “Biz affetsek bile doğa affetmiyor. Doğa haklı mücadelesine her fırsatta devam ediyor ve ondan çalınan yerleri er geç geri alıyor.
 
 
 
 
 
Amik göl aynası üzerinde olan ve yanlış yer seçiminden dolayı yüksek maliyetlerle tamamlanan Hatay havaalanı son yağışlardan sonra Amik Gölü geri mi geliyor sorusunu akıllara getirdi. Yıllar önce sadece,  havaalanı olmalı ama doğru yer secimi yapılmalı demiştik.
 
 
 
Bugün gördük ki, adeta Amik Gölü hortladı ve yerini arıyor. Bugüne kadar yaşananlar bize göre bundan sonra yaşanacakların habercisidir. sadece havaalanı değil, bölgedeki ekili tarım arazileri de zarar görmüştür. Umut ediyoruz ki, bundan sonra yatırımlar yapılırken birazda olsa STK’ların endişeleri dikkate alınır.” ıfadelerine yer verdi. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz