Amatör Maçta Kavga…

22 Şubat 2012 Çarşamba, 19:21
Amatör Maçta Kavga…

Azizoğlu, “1. Amatör Ligi takımlarından Sümerspor ile Hassaspor arasında önceki gün oynanan maçta hakem triosuna yapılan saldırıyı kınıyoruz”
 
 
Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği(TFFHGD) Hatay şubesi Başkanı Hüseyin Azizoğlu, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, maçın hakem triosuna yapılan fiili saldırılardan dolayı büyük üzüntü duyduklarını söyledi.
 
 
 Futbolun bir parçası ve dernek olarak yaşanan olayların kendilerini üzdüğünü kaydeden Azizoğlu, bu tür olayların bir daha yaşanmaması adına gerekli tedbirlerin alınacağını ifade ederek şunları kaydetti:
 
 
 
 
“Futbol sahalarımızda görmek istemediğimiz bu olayların son bulmasını arzu ediyoruz. Bu konuda kulüp yöneticilerine, teknik adamlara ve sporculara büyük görev düşmektedir. Hissiyatlı ve saldırgan bir tutumla bir yere varılamayacağının bilinmesi ve daha dikkatli davranılması gerekiyor. Başta yöneticiler olmak üzere tüm spor camiası daha örnek bir tutum sergilemeli, futbol sahalarının savaş alanına döndürülmesine izin vermemelidir.
 
 
 
 
 Sporun üç neticeli bir oyun olduğu düşüncesiyle hareket ederek sorumluluklarımızı unutmamalıyız. Dernek olarak bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli emniyet tedbirlerin alınması adına üzerimize düşen görevi yapacağız. çıkan olaylardan dolayı son derece üzgün olduğumuzu ve yapılan çirkin davranışı kınadığımızı tüm kamuoyuna bildiririz”
 
 
 
 
1. amatör ligi takımlarından Sümerspor ile Hassaspor arasında oynanan karşılaşmada maç  1-1 devam ederken, maçın 70. dakikasında Hassasporlu oyuncunun kırmızı kart görmesi üzerine başlayan olaylarda, Hassasporlu futbolcular maçın hakemlerine saldırmış, Hassaspor’un kenar yönetimi, idarecisi ve taraftarlarının da sahaya girmesiyle olaylar büyümüş, yaşanan arbedede olaya müdahale eden bir emniyet mensubunun parmağı kırılmış ve maçın orta hakemi Hakan özpınar’da yaralanmıştı. H.Bozok

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz