Amanoslar’da operasyon…

19 Mart 2015 Perşembe, 11:29
Amanoslar’da operasyon…

Hatay’ın Arsuz ile Belen ilçeleri arasına kalan Amanoslar kesiminde Jandarma’nın yaptığı operasyonlar sonrasında terör örgütlerine ait olduğu saptanan 90 kg patlayıcı, çok sayıda mühimmat ile gıda malzemeleri ve değişik araçlar bulundu ve imha edildi. Hatay Valiliğinden dün konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
“Valilik Makamı’nın 17.03.2015 tarihli onayı ile Hatay İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Belen ve Arsuz ilçeleri arasında kalan Amanoslar kırsalında (Kurtbağı Mahallesi, Kuyrukyaran Sırtları ve Gökyar Tepe bölgelerinde) sarp ve ormanlık alan içinde Terör Örgütlerinin muhtemel barınma yerleri ile kullandıkları depoları tespit ve imha etmek maksadıyla 17 Mart 2015 Salı günü 04.00 ile 14.00 saatleri arasında operasyon düzenlenmiştir.
Yapılan operasyona 5 Jandarma Özel Harekât Timi, 1 Jandarma Asayiş Timi, 1 Terörle Mücadele Unsuru, 2 İstihbarat Unsuru ve 1 KOM unsuru iştirak etmiştir.
Yapılan arazi aramasında ormanlık alana gizlenmiş 4 ayrı depo içerisinde;
—3) adet bidon içine sıkıştırılmış halde (90) kg patlayıcı olduğu değerlendirilen madde,
—4) adet uzaktan komuta düzeneği,
— 3 metre saniyeli fitil,
—5) adet kullanıma hazır el yapımı patlayıcı madde düzeneği,
—1) adet 1,5 KW’lık jeneratör,
—14) adet mekanik kapsül,
—5) adet dolu piknik tüpü,
— 700 metre kablo,
— 108 kg muhtelif gıda maddesi,
—10) adet tıbbi malzeme,
—56) adet inşaat alet ve malzemesi,
Ele geçirilmiştir.
Ele geçirilen malzemeler, Cumhuriyet Savcılığının bilgisi dahilinde olay yerinde imha edilmiş, sığınaklar ise kullanılamaz hale getirilmiştir. Konu ile ilgili adli, idari çalışmalar sürdürülmekte olup, her türlü güvenlik tedbiri alınmaktadır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz