Amaç Kaliteyi Yükseltmek

17 Eylül 2012 Pazartesi, 09:53
Amaç Kaliteyi Yükseltmek

Hatay Valisi Lekesiz: “Okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesinde standartların ve kalitenin daha da yükseltilmesi amacıyla yeni proje ve uygulamalar hayata geçirildi” 
 
 
 
AA
 
 
 
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesinde standartların ve kalitenin daha da yükseltilmesi amacıyla yeni proje ve uygulamalar hayata geçirildiğini belirtti. 
 
 
 
Lekesiz, yaptığı yazılı açıklamada, tüm öğrenci ve öğretmenlerin, “ılköğretim Haftası”nı kutlayarak, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileğinde bulundu. 
 
 
 
Her başlangıçta olduğu gibi bu eğitim öğretim yılının da öğrenciler, öğretmenler ve veliler için heyecanlı bir süreç olduğunu belirten Lekesiz, bu zorlu sürecin ardından çağdaş, dinamik, özgüveni yüksek ve ülkesine yararlı nesilleri yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydetti. 
 
 
 
Okul öncesinden başlayarak eğitimin her kademesinde standartların ve kalitenin daha da yükseltilmesi amacıyla yeni proje ve uygulamaların hayata geçirildiğini ifade eden Lekesiz, tüm öğrencilerin kaliteli bir eğitim almalarının kendileri için öncelik olduğunu bildirdi. 
 
 
 
Eğitimin, bireyi geliştiren ve ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasını gerçekleştiren güçlü bir araç olduğunu vurgulayan Lekesiz, açıklamasında şunlara yer verdi: 
“Bu eğitim sürecinde biliyoruz ki en büyük yük, fedakarlık öğretmenlerimizin omuzlarındadır. ılimizin ve ülkemizin geleceği, öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesillerle şekillenecektir. 
 
 
 
Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlarken büyük bir özveriyle, sevgiyle görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunarak ilköğretim haftasını kutluyor ve 2012-2013 eğitim öğretim yılının öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz