Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Amaç; ilişkileri güçlendirmek…

20 Ekim 2009 Salı, 10:25
Amaç; ilişkileri güçlendirmek…

Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGıD), AB fonları arasında yer alan ve Hollanda hükümeti tarafından desteklenen “Matra Programı” hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi. Hollanda ıstanbul Başkonsolosluğu Basın ve Kültür Ataşesi Daniel Stork, Antakya Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda, Hollanda Matra G2G.NL Programlarının amacı hakkında bilgi verdi.
 
 Hollanda-Türkiye kamu kurum ve kuruluşları arasında sürdürülebilir bir ilişki kurulmasına yardımcı olmak istediklerini ifade eden Stork, şöyle devam etti: “Hollanda Matra G2G.NL ıkili işbirliği programlarının amacı; kamu sektörüne, AB müktesebatının veya katılım amaçlı politikaların uygulanmasına, Hollanda ve Türkiye kamu kurum-kuruluşları arasında sürdürülebilir bir ilişki kurulmasına yardımcı olmaktır. Matra Katılım öncesi Projeler Programı kapsamında, birincil ve ikincil mevzuat uyumu, kamu idari reformu, eğitim, adalet ve içişleri, sağlık, çevre, bayındırlık, sosyal politika ve çalışma şartları alanları desteklenmektedir.
 
Sadece çevre konusuna ayrılmış ayrı bir kaynak olması nedeniyle çevre alanında çalışan kamu kurum ve kuruluşlarımızın olabildiğince fazla proje önerisi sunmaları önem arz etmektedir.” Stork, projelere ne kadar kaynak sağlanacağı ile ilgili olarak da,“Matra Katılım öncesi Projeler Programı, G2G.NL Programı ve G2G.NL-çevre Programı kapsamında geliştirilecek proje önerilerinin, 1-2 yıl süreceği de göz önüne alınarak, sadece tek bir teknik yardıma yönelik olarak değil, birçok teknik yardımı bir projede bir araya getiren nitelikte olmaları gerekmektedir. Söz konusu Programlar, teknik yardım programı olarak geliştirilmiştir. Bu nedenle, proje kapsamında yatırım harcaması mümkün olamamaktadır. Başvuru aşamasında detaylandırılması gerekmeyen proje bütçesi azami 400.000 Euro olarak belirlenebilecektir. Ayrıca, proje önerisinin desteklenmesi uygun bulunması halinde, proje resmen 1 Ocak 2010 tarihinde başlayacaktır” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz