Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Altyapı Çalışması Yapıldı…

15 Şubat 2010 Pazartesi, 13:48
Altyapı Çalışması Yapıldı…

    Antakya-ıskenderun eski karayolunun Odabaşı Beldesinden geçen yaklaşık 2000 metre uzunluğundaki kısmı ile ilgili bir açıklama yapan Odabaşı Belediye Başkanı Hasan Tümer, yolun hâlihazır durumuna tepki gösteren vatandaşlara ve eleştiri yapan mercilere cevap verdi. Yolun ortasında bulunan ve Süleyman Ocak yönetimi sırasında döşenen orta kaldırımların sökülmesine tepki gösteren vatandaşlara özellikle cevap veren Başkan Tümer, söz konusu yolun taşkın alan içinde bulunduğunu ve her yağış sonrası yolun göle dönüştüğünü hatırlatarak şunları söyledi. “Biz bu manzaralara son vermek için orta kaldırımları kaldırarak 1820 metre uzunluğunda 80’lik su tahliye büzleri döşedik.
 
Tabi bu çalışmalar sırasında doğal olarak yol bozuldu. Yolun bozulması üzerine dağdan getirttiğimiz özel bir malzeme ile çukurları kapattık. Yol da bu sayede 30 cm yükselmiş oldu. Yolun asfalt çalışmasına da başlayacağız. ıl özel ıdare veya Valilik Belediyemize araç takviyesinde bulunursa, asfaltını biz satın alıp kendi imkânlarımızla asfaltlayacağız. Olmazsa ihale edip yolu içinde bulunduğu durumdan kurtaracağız” dedi.
 
Fransızlar döneminden kalma yolda incelenme yapılması halinde 7 su menfezi konumunda köprü bulunacağına işaret eden Tümer, “Fransızlar su taşkınlarını önlemek için bu menfezleri oluşturmuştu. Ancak daha sonra bu menfezler kapatılınca yolda taşkın olmaya başladı. Biz Odabaşı Belediyesi yönetimi olarak bu sorunu döşediğimiz 1820 metrelik su tahliye kanalarıyla çözmüş olduk” dedi. Vatandaşlardan biraz daha sabır isteyen Başkan Hasan Tümer, yağışların sona ermesi ile birlikte yolun asfaltlama çalışmalarına başlanacağını sözlerine ekledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz