Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Altyapı Çalışmaları Sürüyor…

18 Şubat 2011 Cuma, 09:56
Altyapı Çalışmaları Sürüyor…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş,yaptığı açıklamada 4 mahalleyi kapsayan ve toplam uzunluğu 33,5 Km’yi bulan yağmur suyu kanal döşeme çalışmalarının başladığını belirtti.
 
Başkan Savaş, Saraykent, Akasya, Esentepe ve Cebrail mahallelerinin ihtiyaç duyulan çeşitli noktalarında yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarına belediye ekipleri tarafından start verildiğini ifade etti.
 
22 aylık görev süreleri içerisinde kentin 45 mahallesinde yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon alt yapısı yenileme çalışmaları çerçevesinde bugüne dek toplam 117 Km alt yapı yenileme, değişim ve onarım çalışması gerçekleştirildiğini belirten Başkan Savaş,  Saraykent, Akasya, Esentepe ve  Cebrail Mahallelerinin yağmur suyu kanalı sorununu çözüme kavuşturma adına 33,5 Km uzunluğundaki yenileme çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.
 
 
Başkan Savaş, dört mahalleyi kapsayan yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarını 8 ayda tamamlamayı planladıklarını ifade etti. Bu çalışmaların da tamamlanması ile birlikte toplam alt yapı çalışmasının 150 Km’yi bulacağını, bu rakamın alt yapı konusunda Antakya Belediyesi tarihi için bir rekor olduğunu vurguladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz