Son Dakika
22 Eylül 2018 Cumartesi

Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor…

27 Ekim 2011 Perşembe, 09:05
Altyapı Çalışmaları Devam Ediyor…

Antakya Belediyesi Su ve Kanal ışleri ekiplerince Yavuz Selim Caddesi’nde yürütülen yağmuru suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarının, Adana Anıtlar Bölge Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda Müze Müdürlüğü denetiminde devam edeceği belirtildi.
 
 
 
Antakya Belediyesi ımar ışleri Müdürlüğü bünyesindeki KUDEP konunun çözümü için geçtiğimiz günlerde Anıtlar Bölge Kurulu’nu bilgilendirmiş, bunun üzerine kurulun teknik uzmanları tarihi eser çıkan bölgede detaylı incelemelerde bulunarak bu konudaki teknik raporunu hazırlamıştı.
 
 
 
Antakya Belediyesi, Yavuz Selim Caddesi’nden başlayarak Süreyya Halefoğlu Caddesine uzanan bölgede yürütülen yağmur suyu ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları esnasında Balıkçılar çarşısı civarında ortaya çıkan tarihi eser kalıntıları sebebiyle bu bölgedeki çalışma ile ilgili Adana Anıtlar Bölge Kurulu’na başvurmuştu.
 
Adana Anıtlar Bölge Kurulu gerçekleştirdiği toplantı da alınan karar doğrultusunda Antakya Belediyesi’nce bu bölgede yürütülen altyapı çalışmalarının Müze Müdürlüğü denetiminde devam edeceği belirtildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz