Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Altyapı Antakya’nın Büyük Sorunu…

30 Nisan 2009 Perşembe, 11:28
Altyapı Antakya’nın Büyük Sorunu…

ınşaat Mühendisleri Odası (ıMO) Başkanı Cihat Mazmanoğlu, alt yapı sorununun Antakya’nın büyük bir ayıbı olduğunu söyledi. Mazmanoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin’e yaptığı ziyarette, Antakya’nın en önemli sorunu olan alt yapı için daha önceki dönemlerde belediye ile birlikte ortak bir çalışma yaptıklarını ancak belediyenin yapılan projeyi iyi kullanmadığını belirtti.
 
Altyapı sorununun Antakya’nın büyük bir ayıbı olduğuna dikkati çeken Mazmanoğlu, “Aynı sorunu geçtiğimiz haftalarda meydana gelen sel felaketinde yeniden yaşadık. Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş’a bir Belediye Meclis üyesi ve Oda Başkanı olarak ilk yapılması gereken işin alt yapı olduğunu ve bu konuda başkana her zaman destek olmaya hazır olduğumu söyledim” dedi.
 
Kentteki kaçak yapılaşmaya dikkat çeken Mazmanoğlu, insanların mezarlarını hazırladığını belirterek sürdürdüğü konuşmasında, “Kentte kaçak yapılaşma seçim süreci ile birlikte hız kazandı. Seçim sürecinde yüzlerce kaçak inşaat yükseldi. ınsanlar bu kaçak yapılarla evlerini değil mezarlarını yapıyorlar” ifadelerini kullandı. ATSO Başkanı Hikmet çinçin, Antakya’nın bilinen birkaç önemli sorunu olduğunu belirterek, “Altyapı, otopark ve deprem Antakya’nın en büyük sorunlarıdır. ATSO, Belediye ve ınşaat Mühendisleri Odası’nın bu konuda ortak çalışmalar yapması gerekmektedir. önümüzdeki süreçte ATSO olarak bu alanda ortak bir çalışma yapmayı arzu ediyoruz” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz