Son Dakika
18 Ocak 2018 Perşembe

Alt yapı çalışmaları devam ediyor…

12 Şubat 2013 Salı, 18:42
Alt yapı çalışmaları devam ediyor…

MKü Basın bürosundan gönderilen haberde, Prof. Dr. Hüsnü Salih GüDER ’in Mustafa Kemal üniversitesi yönetimini devraldığı günden bu yana yürütülmekte olan modernleşme ve MKü’ nün evrensel üniversite ölçülerine ulaşma çabası kampus alt yapı çalışmaları ile birlikte yoğunluk kazandığı belirtildi.
 
KAMPüS YAşAM ALANI HüVıYET KAZANIYOR…
MKü Basın bürosunun haberinde, çevre ve şehircilik Bakanlığı Yapım ışleri Genel şartnamesi esas alınarak sürdürülen Kampus altyapı çalışmalarının üniversite Yapı ışleri Teknik Daire Başkanlığı ekiplerince hummalı bir çalışmayla sürdürüldüğü belirtilerek, şu görüşlere yer verildi: ‘Bu kapsamda büyük bir özveriyle sürdürülen kampus içi çevre yolu, mevcut yolların genişletilmesi, kampus içi aydınlatma, yaya yollarının düzenlenmesi, kanalizasyon ve elektrik hatları gibi öğrencilerimizin kampus içi yaşantılarına yönelik çalışmalarda sona yaklaşıldı ve yapılan çalışmalarla birlikte kampus adeta yaşam alanı hüviyetine büründü.
 
KAMPUS, YEşıL VE MAYıYE KAVUşUYOR…
Giderek kuraklaşan ve yeşil alan sayısının azaldığı günümüz dünyasında yapılan bu çalışmalarda yeşil alan oluşturulması da öncelikler arasında yer almaktadır. Kampus içi yaya yollarının yapımı ve diğer çalışmalarda yeşil alanların korunması ve yeşillendirme çalışmalarıyla birlikte Mustafa Kemal üniversitesi’nde yeşille mavinin kucaklaştığı bir kampusu hayata geçirmek amaçlanmaktadır.
 
ENGELSıZ üNıVERSıTE ENGELSıZ KAMPUS
Başbakanlık özürlüler ıdaresi Başkanlığının tüm şartları yerine getirilerek özel gereksinimli bireylerin de hassasiyetlerinin gözetildiği alt yapı çalışmalarında Türkiye’de hayata geçirilecek projelerde öncü rol oynanmaktadır. Bu doğrultuda şu anki olimpik yüzme havuzunda engelliler için düzenlemeler yapılmaktadır. Bunun yanında kampus içi yaya yollarının iyileştirilmesi ve sinyalizasyon çalışmalarında engelli bireylerin kampusun bütün noktalarına ulaşabilmeleri hedeflenmektedir.“Engelsiz üniversite Engelsiz Kampus” düşüncesiyle hareket edilerek MKü kampusunda önemli bir eksikliği giderecek olan Yardım Noktalarının kurulmasıyla birlikte kurumsal sosyal sorumluluk gereği Mustafa Kemal üniversitesi üzerine vazife olan işleri de yerine getirecektir.
 
MAKSıMUM TEKNOLOJı
Kampus aydınlatma çalışmalarından elektrik hatlarının döşenmesine, kampus ana girişinden hastane noktasına varıncaya kadar yapılan her türlü çalışmalarda teknolojinin bütün nimetlerinden faydalanıldı. öğrencilerin kampus içi yaşantılarını merkeze alan bu çalışmalarda hiçbir fedakârlıktan kaçınılmadı. Mustafa Kemal üniversitesini modern bir görünüme kazandırmak ve öğrencilere kampus içi yaşam alanı oluşturmak projenin olmazsa olmazları arasındadır.
 

KAMPUS KENT
MKü Rektörü Güder, kampus içerisinde yürütülmekte olan alt yapı çalışmaları hakkında “Göreve geldiğimiz günden bu yana Mustafa Kemal üniversitesi’ni ilk on üniversite arasına konumlandırmak için yürüttüğümüz çalışmaların yanında alt yapı düzenlemelerinde de büyük bir ivme kazandık. Kısa bir zaman sonra hayata geçireceğimiz projelerle üniversitemizin çehresini değiştireceğiz. ınanıyorum ki Mustafa Kemal üniversitesi sadece Türkiye’nin değil Dünyanın da sayılı üniversiteleri arasına girecektir” dedi. MKü Rektörü Güder konuşmasının devamında “Sadece yaptığımız bu alt yapı düzenlemeleriyle bile öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik önemli eksiklikleri giderdik. Bundan sonra imza atacağımız nitelikli işlerle ‘Hoşgörü ve Bilimin Adresi olan Mustafa Kemal üniversitesi’ne ’Kampus Kent görünümü kazandırıp, bütün öğrencilerimizin kendilerini ayrıcalıklı hissetmelerini sağlayacağız” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz