Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Alınmak ıstenmeyen Atatürkçülerdi…

06 Mayıs 2009 Çarşamba, 09:05
Alınmak ıstenmeyen Atatürkçülerdi…

Eğitim-ış Hatay şube Başkanı şenol Eyüboğlu, kendilerini 1 Mayıs kutlamalarına izin vermeyen Eğitim-Sen yöneticilerine; büyük tepkiler geldiğini söyledi.
 
Eyüboğlu, sendika binasında düzenlediği toplantıda, “Bu tepkiler karşısında ne yapacağını şaşıran Servet Kavukoğlu ve Eğitim-Sen yöneticileri olayı saptırmaya yönelik açıklamalarda bulunmaya başlamışlardır.
 
Bunlardan biri “platformdan izin almadan katılmışlardır” açıklamasıdır. Eğitim-Sen’in diğer önemli saptırması ise; Eğitim-ış’e yönelik provokatif bir eylemin olabileceği ve bunu engelleyemeyecekleridir. Bu da kocaman bir yalandır.
 
O alandakilerde biliyor ki; Hatay’da ilk Uğur Mumcu anma etkinliği, ilk Sivas canlarını anma etkinliği, ilk cumhuriyet mitingi, ilk köy enstitülerini anma etkinliği Eğitim-ış tarafından gerçekleştirilmiştir. Eğitim-ış’in Uğur Mumcu alanına girmesi 1 Mayıs’ı Eğitim-Sen’in şovuna çevirmek isteyenleri rahatsız etmiştir.
 
Aslında alana alınmak istenmeyen Atatürkçülerdir. Aslında alana alınmak istenmeyen cumhuriyet mitingleriyle; mitingin nasıl yapıldığını ve yapılacağını bütün dünyaya gösterenlerdir. Son olarak Servet Kavukoğlu’na ve yöneticilerine tavsiyemiz; akbabalar yalnız belli bölgelerde yaşayabilirler, ama turnalar her yerde yaşarlar. Turnalardan olsunlar. Emek mücadelesini bir çatı altında olmasa da müttefik olarak sürdürelim” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz