Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Ali ısmail tam üç kez dövülmüş….

29 Ağustos 2013 Perşembe, 18:36
Ali ısmail tam üç kez dövülmüş….

ESKışEHiR’de Gezi Parkı protestoları sırasında 2 Haziran gecesi sivil giyimli kişiler tarafından sopalarla dövülen ve kaldırıldığı hastanede 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali ısmail Korkmaz’ın olay gecesi aynı sokakta 3 kez dövüldüğü öne sürüldü. 
 Korkmaz ailesinin avukatlarından Ayşegül Kumaş, otel ve fırının güvenlik kameralarının doğru zamanı göstermediğini, Ali ısmail Korkmaz’ın ilk olarak sokağa girerken, ardından fırının önünde ve daha sonra da kaçmaya çalışırken dövüldüğünü söyledi.
 
2 AYRI KAMERADA ALı ıSMAıL’ıN GöRüNTüLERı VAR
 
Eskişehir Barosu avukatlarından Ayşegül Kumaş’ın savcılığa sunduğu belgelere ve iddialarına göre, olayın meydana geldiği Kurtuluş Mahallesi Sanayi Sokak’taki Beşik Otel’in kamerası ve Harman Otel’in silinip jandarmada kurtarılan güvenlik kamerası görüntülerinin ikisinde de Ali ısmail Korkmaz bulunuyor. Ayşegül Kumaş’ın iddiasına göre her iki kameranın görüntülerindeki saatler gerçek zamanı yansıtmıyor. ıki kamera arasında 18 dakika 7 saniye, gerçek zamanla da yaklaşık 1 saat 8 dakika fark var.
 
ıddiaya göre Ali ısmail Korkmaz Saat 23.57 sıralarında değil gece saat 01.05 sıralarında Sanayi Sokak’ta 3 kez dövülüyor. Ali ısmail Korkmaz’ın fırından otele doğru koşmasının ardından otel kamerasının açısına girdiği andaki 74 saniyelik görüntüler de dosyada bulunmuyor.
 
ıKı GöRüNTüNTüYü YAN YANA GETıRıP ıZLEDıLER
 
Avukat Ayşegül Kumaş, hem otelin hem de fırının kamera görüntülerini bir araya getirerek incelediklerini söyledi. Daha önce Beşik Otel’in güvenlik kamerasının yayınlanan görüntülerinde bir kişinin dövüldüğünü anlatan Kumaş, burada Ali ısmail Korkmaz’ın sokağa girer girmez dövüldüğünü ve yere düştüğünü belirlediklerini söyledi.
 
Avukat Kumaş’ın iddiasına göre olay gecesi Ali ısmail Korkmaz’ın polisten kaçarken girdiği Sanayi Sokak’ta ilk olarak sokak girişinde dövülüyor, Beşik Otel’in yanına geldiğinde yere düşüyor. Ali ısmail Korkmaz fırının önünde polis ve fırın sahibi ile yanındakilerin saldırısına uğruyor. Burada dövülen ve tekmelenen Korkmaz, tekrar otele doğru kaçarken de saldırıya uğruyor. 
 
BıR DEğıL 3 POLıS VAR
 
“Beşik Otel’in 00:15:44 ve devamında TEM polisi H.E.’nin kovaladığı ve dövdüğü görülmektedir. H.E. hakkında adli kontrol, tutuklama uygulanmamıştır. Harman Fırın’dan Ali ısmail’in çıkışı Beşik Otel yönünedir, koştuğu zamanı da eklersek her halükarda Beşik Otel’in kameralarından geçişi kayıp olan 74 saniyeye denk gelmektedir. O 74 saniye içerisinde tanığın anlatımına göre, sokaktan çıkmak isteyen Ali ısmail’i orada da darp ettiler. O sırada orada en az 3 TEM polisi vardı. Böylece, 3 kez darp edilerek sokaktan çıkmıştır. 1 saatten fazla orada arabaların arkasında saklanan en az 10 TEM polisi varken, amirlerinin ifadelerinin dahi alınmamış olması, dosyayı 1 polisi tutuklayarak kapamaya çalıştıklarını gösteriyor.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz