Son Dakika
15 Ağustos 2018 Çarşamba

Ali İsmail Davası Ertelendi

14 Temmuz 2014 Pazartesi, 16:03

Eskişehir’de Gezi Parkı protestoları sırasında 2 Haziran gecesi sivil giyimli kişiler tarafından sopalarla dövülen ve kaldırıldığı hastanede 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 19 yaşındaki Ali ısmail Korkmaz’ın 3. duruşması Kayseri’de yapıldı. İşte davada dakika dakika yaşananlar.

Duruşmada otopsi raporu okundu. Ali İsmail’in ölümünün kafa travmasına bağlı olarak beyin kanaması sonucu gerçekleştiği kesinleşti.
Dosyaya Tübitak ve Adli Tıp’tan talep edilen raporlar gelmediğinden bugün esas hakkında beyanda bulunulmayacak. Yine de dosyadaki tüm ifadeler ve teknik raporlar okunup değerlendirmeler yapılacak. Dosyada pek çok rapor ve tanık beyanı olduğundan duruşmanın saat 17.00’ye kadar sürmesini bekleniyor.

11.18 Olay yerindeki Beşik Otel de keşif yapıldığı ve otelin sokağı gören iki güvenlik kamerası olduğu tespit edilmiş.

11.35 Raporlar okunduktan sonra ara verilecek. Sonra taraflar raporlara beyanlarını sunacaklar

13.14 Sanıklar jandarma eşiğinde salona geldiler.

13.27 Duruşmada rapor okunduğu için avukatların isimleri zabta geçirilemedi

13.40 Anne Emel Korkmaz “Ne yaptı ailenizden birine mi tecavüz etti? Yeter artık hakim bey dayanamıyorum”…

13.47  Müdahil Avukatı; Mevlüt Saldoğan öyle şiddetli tekmelemiş ki, rapora göre ayağında çatlak oluşmuş, kasten adam öldürmek istediği anlaşılıyor

14.00 Gürkan Korkmaz:…Tutuksuz sanıkların tutuklanmasını talep ediyorum..

14.05 Mevlüt Saldoğan söz aldı; Bir baba olarak, bir polis olarak namusum üzerine yemin ediyorum ki kimseyi kasten öldürmeye çalışmadım.14.08 Sanık İsmail: “Polisle irtibatım yok, hatta dayak yedim. Köylü çocuğuyum, devlete saygım çok. Tut dediler tuttum. Tahliyemi istiyorum”

15.08 Ara kararlar veriliyor. Eksik raporların tamamlanmasına, beyan için taraflara süre verilmesine, iki tanığa talimat yazılmasına Telefon kayıtlarında adı geçen Jandarma personelinin ne sebeple görüştüğünün tespitinin istenmesine, Hastane polisi dosyasının bu dosya ile birleştirilmesi talebine muvafakat verilmemesine, Tübitak’tan gelecek yazının beklenmesine, tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına, tutuksuz yargılanan sanıkların tutuklama talebinin reddine karar verildi.

15.14 Duruşma 9 Ekim’e ertelendi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz