Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Alevileri Öldüreceğiz!…

03 Şubat 2012 Cuma, 09:39
Alevileri Öldüreceğiz!…

Müslüman Kardeşler örgütü yöneticisi Memun El Hımsi’ nin, devlet destekli Hatay mülteci kamplarında kalıp, “Alevileri öldüreceğiz” açıklaması yapması, bölgede şok etkisi yarattı.Yurt Gazetesi’nin 31 Ocak 2012 Tarihli sayısında, ömer ödemiş imzası taşıyan ‘Müslüman Kardeşlerden Alevilere ölüm çağrısı başlıklı habere göre, Müslüman Kardeşler örgütü sorumlularından Memun El Hımsi’nin, yaptığı görüntülü açıklamada; “Suriye’ yi Alevi mezarlığı haline getireceğiz.” dediği belirtildi.

 

Müslüman Kardeşler örgütü yöneticisi Memun El Hımsi’ nin, nüfusunun yaklaşık üçte biri Alevi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurduğu çadır kentlerde kalıp, böylesine insanlık dışı, provokatif katliam çağrıları yapması ve yetkililerin bu duruma sessiz kalarak herhangi bir açıklama yapmaması, her fırsatta övündüğümüz sevgi, barış ve hoşgörü kenti Hatay’ a yakışmadı.Gazetemizi arayarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar, Müslüman Kardeşler örgüt’ü yöneticisinin böylesine talihsiz ve kışkırtmaya yönelik açıklamalar yapmasını kınadıklarını belirttiler.

 

Bu açıklamanın sadece Suriye’deki Alevilere karşı değil Türkiye’deki Alevi yurttaşlarımızı da kapsadığını ifade eden Hatay’lılar, Hukuk Devleti olan ülkemizde gerekli adımların atılarak alenen tehdit niteliğinde olan bu açıklamanın gerekli mercilerce cezalandırılması gerektiğini söylediler.Müslüman Kardeşler örgütü yöneticisi Memun El Hımsi’ nin, açıklamasını insanlık dışı bir çağrı olarak niteleyen vatandaşlar, hoşgörü kenti olan Hatay’da yetkili kişilerin herhangi bir açıklamada bulunmamasının kaygı verici olduğunu ifade ettiler.

 

 

Açıklamaya ilk tepkiyi veren CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, Müslüman Kardeşler örgütü’nün Suriye’de Alevi-Sünni çatışması yaratabilmek için her türlü provokasyonu denemekten geri durmadığını söyledi.Türkiye topraklarında devletin yarattığı olanaklarla barındırılan bu cinayet şebekesi yöneticisinin de yapmaya çalıştığının bu olduğunu belirten Milletvekili Ediboğlu, “Antakya gibi çok farklı mezheplerin ve etnik kimliklerin yaşadığı bir alanda ve Türkiye Devleti’nin koruması altında ‘Alevileri katledeceğiz’ biçimde bir açıklamanın yapılması, Türkiye açısından da ciddi bir tehdittir” dedi.

 

Alevi ve Sünni halkı karşı karşıya getirmek maksatlı yapılan bu çağrının ülkemizde yaşayan Türkiyeli Arap Alevi vatandaşlarda ciddi tepkiler yarattığını vurgulayan Ediboğlu; “Müslüman Kardeşler örgütü, Alevi yöneticileri kendisine öncelikli hedef olarak seçmiştir. Böylelikle, çatışmaları daha da yaygınlaştırarak tüm ülkeye taşımayı ve dış müdahale için uygun zemin yaratmayı amaçlamaktadır.” dedi.

 
Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, açıklamasının devamında şu üç soruyu yöneltti:1- Türkiye topraklarında barınan, Türkiye Devleti’nin beslediği bu adamın böyle bir açıklama yapmasına nasıl izin verilir?2- “Alevilere katliam çağrısı” yapacak cüreti kimden alıyor?3- Böylesine insanlık dışı bir katliam çağrısını yapan birinin, mağdur olduğunu, Türkiye’de yalnızca misafir olarak barındığını düşünmek mümkün müdür?

ışte O insanlık dışı açıklama:

“Kahraman Suriye halkına selam, Suriye’nin kahramanlarına ve Suriyeli Sünnilere selam, selam vatanı ve dinini savunan erkek adamlara, Ey hakir Aleviler, Bugünden sonra, ya Esad’dan vazgeçersiniz ya da Suriye size mezar olacaktır. Suskunluğumuz yeter, Sünni kıyımınız yeter. Bugünden sonra susmayacağız, göze göz dişe diş ilk başlayan da zalim olandır. (Aleviler) Bugünden sonra sizi ne azınlık ne taife olarak bırakacağız, bunu bekleyin.

 

Yemin ediyoruz ki,Bu çeteden ve kavgasından vazgeçmezseniz, size hayatınızda unutamayacağınız bir ders vereceğiz. Sizleri Suriye topraklarından ve Suriye’den silip süpüreceğiz. 10 aydır kadınlara ve çocuklara yaptığınız kıyım yeter. Bugün Meydan yaralı, Humus yaralı, Hama ve Der el Zor yaralı, bundan sonra susmayacağız. Sizi (Alevileri) yeryüzünde hiç kimse kurtaramayacaktır. Kavga durmazsa, Suriye’yi Alevi mezarlığı haline getireceğiz. Yaşasın Suriye, kahrolsun hain sefiller (Aleviler). Kahrolsun, hakir siyasi şiiler. Bugünden sonra, Sünnilerin kim olduğunu öğreneceksiniz. 

Kahrolsun hain sefiller (Aleviler)…

Kahrolsun, hakir şiiler… 

Bugünden sonra, Sünnilerin kim olduğunu öğreneceksiniz… ”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz